24 KASIM OGRETMENLER GUNUNDE TURK DEGS OGRENCILERINDEN ANLAMLI MESAJ!

Sosyal Medyada Paylaş!

TÜRK DEGS öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Yayınlanan mesajda ülkemizin kurucu büyüğü ve Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk'ün "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözüne atıfta bulunularak hem TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın hem de tüm fedakâr öğretmenlerin öğretmenler günü kutlandı.

MİLLETLERİ KURTARANLAR YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR

Doç. Dr. Cihat Yaycı Başkanlığında faaliyetlerini yürüten ve gayesi Türk hak ve menfaatlerini savunmak olan Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi Öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Yayınlanan mesajda, "TÜRK DEGS öğrencileri olarak Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün belirttiği gibi 'Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.' sözünü adeta bir mihenk taşı olarak ilke edinen ve Türkiye'nin hak ve menfaatleri için hiçbir destek almadan yalnızca gönüllü öğrencileri ile yani bizlerle tek başına ama memleketin yarınlarını yanına alarak mücadele eden vatanperver hocamız Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın ve bu fedakârlıktaki tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarız. Minnetle, şükranla, saygıyla..." ifadelerine yer verildi.

ÖDEVİMİZ MAVİ VATAN

TÜRK DEGS Öğrencileri tarafından yayımlanan anlamlı 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajının ardından öğrencilerden bir anlamlı mesaj daha geldi. Ödevimiz Mavi Vatan diyen TÜRK DEGS Öğrencileri, "Öğretmeni Cihat Yaycı Olanın, Ödevi Mavi Vatan Olur." diyerek 462 bin km2'lik Türkiye'nin Deniz Yetki Alanlarını yani Mavi Vatanı'nın sınırlarını paylaştı.