8 MART DUNYA KADINLAR GUNUNUZ KUTLU OLSUN... "DUNYADA HER SEY KADININ ESERIDIR."

Sosyal Medyada Paylaş!

TÜRK DEGS'DEN anlamlı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı... "Dünyada her şey kadının eseridir."

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE TÜRK DEGS'DEN ANLAMLI MESAJLAR...

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi (TÜRK DEGS), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle anlamlı bir paylaşımda bulundu. Merkez, Türkiye’nin ilk kadın paraşütçüsü Yıldız Eruçman'ı paylaştı. Her başarılı kadının arkasında kendisi vardır sözüne atıfta bulunan merkez, "8 Mart Kadınlar Günümüz kutlu olsun." dileklerinde bulundu.

TÜRKİYE'NİN İLK KADIN PİLOTU VE DÜNYANIN DA İLK KADIN SAVAŞ UÇAĞI PİLOTU SABİHA GÖKÇEN...

TÜRK DEGS paylaşımların devamında Türkiye’nin ilk kadın pilotlarından biri olan ve dünyanın da ilk kadın savaş uçağı pilotu Sabiha Gökçen'in resmini paylaştı. Gökçen, Mustafa Kemal Atatürk’ün sekiz manevi evladından birisidir. Uçuş kariyeri boyunca 8.000 saat civarı uçuş gerçekleştirmiştir. Bunlardan otuz ikisi muharebe rolüdür. Başarılı Türk Kadını Gökçen'in adı, İstanbul’un 2. Havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na verilmiştir. Merkez açıklamasında, "Bizim safımız belli... Kadın kadındır. Ve bu dünyadaki her insan bir kadının eseridir." ifadelerini kullandı.

"DÜNYADA HER ŞEY KADININ ESERİDİR."

Merkez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle gerçekleştirdiği paylaşımları Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Dünyada her şey kadının eseridir." sözüne atıfta bulunarak "Ata’mızın izinde…" ifadeleri ile noktaladı. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarız.