ABD BASKANI BIDEN: "PUTIN'IN UKRAYNA'YI ISGAL EDECEGINI DUSUNUYORUM!"

Sosyal Medyada Paylaş!

İsrail medyası, ABD Başkanı Biden'ın "Rusya Devlet Başkanı Putin'in Ukrayna'yı işgal edeceğini düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

ABD BAŞKANI BİDEN'DAN RUS DEVLET BAŞKANI PUTİN'E AÇIK TEHDİT...

İsrail medyası YNET'te yer alan haberde, Biden Putin'i tehdit ettiği ifade edildi. Biden'ın Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceğini tahmin ettiği ve bu durumun da Rusya için bir felaket olacağı belirtildi. 

ABD BAŞKANI BİDEN: "PUTİN HAYATINDA HİÇ BÖYLE BİR YAPTIRIM GÖRMEDİ!"

ABD başkanı Biden, Rusya-Ukrayna sınırındaki gerilimlere ve Batı'da bir Rus işgali ve Avrupa'da yeni bir savaşa ilişkin iklime değindi. Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda benzeri görülmemiş yaptırımlar konusunda uyardı. Biden'a göre, Putin "hayatında hiç böyle bir yaptırım görmedi"

Kaynak: https://www.ynet.co.il/news/article/hklbezity

 

AMİRAL YAYCI ABD VE RUSYA DÜŞMAN DİYENE ROMANTİK DERİM DEDİ!

ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı yaptığı açıklamada, "Daha önce dediğim gibi; ABD ve Rusya Kazakistan, Suriye ve Ukrayna konusunda anlaşmış görünüyor. Hala ABD ve Rusya düşman diye düşünen varsa, onları en hafifi ile romantik bulurum." ifadelerini kullandı. 

PEKİ ABD VE RUSYA'NIN STRATEJİSİ NE?

ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin'e Ukrayna için kesinlikle "Gel gel!" yapıyor. Önemli olan Putin'in stratejisini ve elindeki araçların neler olduğunu iyi anlamak. Özellikle Çin-ABD rekabeti ile ilişkili olarak ve bunun Ortadoğu'daki iz düşümü bakımından. Satranç oyunu en heyecanlı yere çok yaklaştı. Çin'den sonra Tahran Moskova'ya gitti...