ABD CENTCOM YENI KOMUTAN ADAYI KORGENERAL KURILLA IRAKLI KURTLERI COK GUVENILIR VE YETENEKLI BULDUGUNU ACIKLADI!

Sosyal Medyada Paylaş!

Son dakika... ABD CENTCOM Yeni Komutan adayı Korgeneral Kurilla, Iraklı Kürtleri çok güvenilir ve yetenekli bulduğunu, bir Rus işgalinden edişeli olduğunu ve İran'ın Ortadoğu'da 1 numaralı istikrarsızlaştırıcı faktör olduğu açıkladı...

ABD CENTCOM YENİ KOMUTAN ADAYI KORGENERAL KURİLLA IRAKLI KÜRTLERİ ÇOK GÜVENİLİR VE YETENEKLİ BULDUĞUNU AÇIKLADI!

ABD senatosunda konuşan CENTCOM Yeni Komutan adayı Korgeneral Kurilla, Iraklı Kürtler hakkında sorulan soruya istinaden 2004'te ilk kez onlarla çalıştığını ve "onları çok güvenilir ve yetenekli bulduğunu" söyledi. Bir Rus işgalinden çok endişeli olduğunu belirten Kurilla, 10.000 Daeş mahkumu için ise "Bu bekleyen bir Daeş ordusu" diyerek uluslararası bir çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti.

KORGENERAL KURİLLA: "İRAN ORTADOĞU'DAKİ 1 NUMARALI İSTİKRARSIZLAŞTIRICI FAKTÖR!"

ABD senatosundaki açıklamalarında küresel analizlerde de bulunan Korgeneral Kurilla, "Çin, Rusya ve bölgeden kaynaklanan tehlikeleri görüyoruz!" değerlendirmesinde bulundu. İran'ın Ortadoğu'daki 1 numaralı istikrarsızlaştırıcı faktör olduğunu belirten Kurilla, "İran'a yönelik herhangi bir yaptırım muafiyeti Tahran tarafından terör faaliyetlerini finanse etmek için kullanılma riskidir!" ifadelerini kullandı. Kurilla senatodaki konuşmasında bu toplantıdan sonra ABD'nin Doğu Avrupa'ya konuşlandırılmasının bir parçası olarak oradaki ABD müttefiklerine güvence vermek için gideceğini de kaydetti.