ABD’Lİ SENATÖR MENENDEZ’DEN TÜRKİYE KARŞITI İTTİFAK ÇAĞRISI!

Sosyal Medyada Paylaş!

ABD'li Senatör Menendez, Biden yönetimini ve AB'yi, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin sözde MEB ilanlarının yanında durmaya davet etti. Menendez, Biden yönetimine ve AB'ye, Türkiye'ye karşı GKRY ile dayanışma çağrısında bulundu.

MENENDEZ: TÜRKİYE DOĞU AKDENİZ’DE İSTİKRARI BALTALIYOR!

Yunanistan Atina merkezli yayın yapan To Vima gazetesinin haberine göre, ABD'li senatör Menendez Türkiye’nin GKRY’nin sözde MEB’ini ihlal ederek Doğu Akdeniz'de istikrarı baltaladığını ifade etti. ABD’nin GKRY’nin yanında durması gerektiğini de ifade eden Menendez, AB de üye devletlerinden herbirinin hayati çıkarlarını tam olarak desteklemelidir açıklamalarında bulundu.

MENENDEZ NAUTICAL GEO’YU TÜRKİYE’NİN HAKLI ENGELLEMESİNDEN RAHATSIZ!

Türkiye’nin deniz yetki alanlarını ihlal etmeye kalkışan araştırma gemisi Nautical Geo’yu engellemesi, ABD'li Senatör Robert Menendez’in GKRY ile dayanışma çağrısında bulunması neden oldu.

MENENDEZ’DEN BİDEN’A TÜRKİYE KARŞITI İTTİFAK ÇAĞRISI!

Dış İlişkiler Komitesi başkanı Menendez, Ankara'nın Yunanistan ve GKRY’nin egemenlik haklarını ihlal ettiğini, Rus yapımı S-400 füze sistemlerini satın almasına kadar uzanan çeşitli konularda Türkiye’yi güçlü bir dille eleştirdi. Aynı zamanda Türkiye'de insan hakları ve medeni hakların çiğnenmesi üzerine de ithamlarda bulundu!

Menendez Twitter hesabından yaptığı açıklamada Biden yönetimine ve GKRY’nin AB ortaklarına Lefkoşa'yı sıkı bir şekilde destekleme çağrısında bulundu: “Türkiye, bu kez Kıbrıs Cumhuriyeti'nin Münhasır Ekonomik Bölgesini ihlal ederek Doğu Akdeniz'deki istikrarı bir kez daha baltalıyor. ABD, Kıbrıs'ın yanında durmalı ve AB de üye devletlerinden birinin hayati çıkarlarını tam olarak desteklemelidir" dedi.

Kaynak: https://www.tovima.gr/2021/10/10/international/menendez-responds-to-turkeys-violations-of-cyprus-eez-with-call-on-biden-administration-eu-to-stand-by-nicosia/