AMIRAL YAYCI: "PKK INSANLIGA KARSI SUC ISLEYEN BIR TEROR ORGUTUDUR!"

Sosyal Medyada Paylaş!

ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, Diyarbakır anne ve babalarını ziyaret etmiş ve PKK terör örgütünün insanlık suçu işlediğine bizzat tanıklık edenlerle görüşmüştü. Amiral Yaycı gerçekleştirdiği açıklamada PKK'nın insanlığa karşı suç işleyen bir terör örgütü olduğunu ve bu örgütle iltisaklı olanların BM ve Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargınlaması gerektiğini belirtti.

AMİRAL YAYCI: "PKK İNSANLIĞA KARŞI SUÇ İŞLEYEN BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR!"

Amiral Yaycı Diyarbakır anne ve babalarını ziyaretinin ardından gerçekleştirdiği açıklamada, “PKK insanlığa karşı suç işleyen bir terör örgütüdür. Bu örgütle iltisaklı olanlar BM, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalıdır. Ben gazeteciyim diyen bazı fondaşların örgüt yuvasında, örgüt lideriyle çay içip poz vererek reklam yapmaları kabul edilemez!” değerlendirmesinde bulundu.

ARDAN ZENTÜRK: PKK İLE İRTİBAT-İLTİSAKLI OLAN VE SİYASİ İTTİFAK KURAN HERKES SUÇ İŞLEMİŞTİR!

Amiral Yaycı ile birlikte Diyarbakır anne ve babalarını ziyaret eden Duayen Gazeteci Ardan Zentürk ise yaptığı açıklamada, "Yürek yakan söz: Her çocuğun ayrı bir öyküsü vardır... Cihat Yaycı ve Ardan Zentürk: 'Çocuk Savaşçı' kullanan PKK ile irtibat-iltisaklı olan ve siyasi ittifak kuran herkes suç işlemiştir. Örgütün bu yönünü saklamak medya açısından da suçtur." dedi.