AMIRAL YAYCI: "TMT'YE HAKARET EDEN KUVÂ-YI MILLIYE'YE HAKARET EDER!"

Sosyal Medyada Paylaş!

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan, terör örgütü EOKA’nın saldırılarına karşı Kıbrıs Türk halkını korumak için kurulan Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı'nı hedef alarak, 'illegal ve suikastçı' bir örgüt olarak nitelendirdi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, "TMT demek Kuvâ-yi Milliye demektir. TMT’ye  hakaret eden Kuvâ-yi Milliye’ye hakaret eder. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti’ne hakaret eder. Bunu yapan da Türk olamaz!!" açıklamasında bulundu.

AYŞENUR ARSLAN'DAN HADDİ AŞAN SÖZLER: TÜRK MUKAVEMET TEŞKİLATI'NI 'SUİKASTÇI ÖRGÜT' OLARAK TANIMLADI

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan, terör örgütü EOKA’nın saldırılarına karşı Kıbrıs Türk halkını korumak için kurulan Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı'nı hedef alarak, 'illegal ve suikastçı' bir örgüt olarak nitelendirdi.

Adı sık sık yaptığı gaflar ve skandal açıklamalarla gündeme gelen Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan, bir kez daha haddi aştı. Sunduğu programda, terör örgütü EOKA’nın saldırılarına karşı Kıbrıs Türk halkını korumak için kurulan Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı'nı hedef alan Arslan, 'illegal ve suikastçı bir örgüt' ifadelerini kullandı. Arslan açıklamasında, "Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı adada ve yakın hinterlandında suikastlarla bilinen bir illegal diyelim, yarı resmi bir oluşumdu" dedi.

AMİRAL YAYCI: "TMT'YE HAKARET EDEN KUVÂ-Yİ MİLLİYE'YE HAKARET EDER!"

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, "TMT demek Kuvâ-yi Milliye demektir. TMT’ye  hakaret eden Kuvâ-yi Milliye’ye hakaret eder. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti’ne hakaret eder. Bunu yapan da Türk olamaz!!" açıklamasında bulundu.

Açıklamaların devamında Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT)'nin Kıbrıs Türk’ünün EOKA’cı soykırımcı çetelere karşın örgütlediği, Kıbrıs’da yaşayan Türk halkının namus ve şerefini korumakla mükellef destansı bir direnişin abideleşmesi olduğu belirtilirken, 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı'ndan sonra 1 Ağustos 1976’da Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'na dönüştürüldüğü de kaydedildi.