AMIRAL YAYCI: "ZELENSKI ISTIFA ETTIRILECEK, YERINE RUS YANLISI BIRISI GETIRILECEK"

Sosyal Medyada Paylaş!

Ukrayna-Rusya çatışmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, "Volodymyr Zelenskyy istifa ettirilecek, yerine Rus yanlısı birisi getirilecek. Ukrayna, Rusya'nın vilayeti olmadığı taktirde Rusya’nın müstemlekesi yapılacak." değerlendirmesinde bulundu...

AMİRAL YAYCI: "ZELENSKİ İSTİFA ETTİRİLECEK, YERİNE RUS YANLISI BİRİSİ GETİRİLECEK"

TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı Ukrayna-Rusya krizine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Volodymyr Zelenskyy istifa ettirilecek, yerine Rus yanlısı birisi getirilecek. Ukrayna, Rusya'nın vilayeti olmadığı taktirde Rusya’nın müstemlekesi yapılacak." değerlendirmesinde bulundu.

"UKRAYNA GİTMİŞTİR"

Amiral Yaycı açıklamalarının devamında "Ukrayna'nın gittiğini" kaydederken, “Çin'in ekonomik ve askeri alanda ilerlemesinin önünün kesilmesi için Rusya ve ABD tekrar iki kutuplu dünyaya dönüş kararı aldı. Öyle görünüyor ki; yapılan pazarlıklar neticesinde Ukrayna da Rusya'ya verildi.” değerlendirmesinde bulundu.

TÜRKİYE OLASI BİR SAVAŞ DURUMUNDA TARAFSIZ ÜLKE OLARAK TÜRK BOĞAZLARINI KAPATMAK KONUSUNDA NASIL DAVRANMALIDIR?

Ukrayna-Rusya çatışması çerçevesinde bir diğer tartışma konusu da Türkiye'nin savaş gemilerine Montrö şartları gereğince boğazları kapatıp kapatmayacağı olmuştu. Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Türkiye olası bir savaş durumunda tarafsız ülke olarak Türk Boğazlarını kapatmak konusunda nasıl davranmalıdır? Detaylı çalışma için Doç. Dr. Cihat Yaycı ’nın tüm geliri TÜRK DEGS’e bağışlanmış olan 'Soru ve Cevaplarla Montrö Nedir, Ne Değildir?' kitabına bakabilirsiniz." açıklamasını gerçekleştirerek konunun tüm detayları ile Amiral Yaycı'nın "Soru ve Cevaplarla Montrö Nedir, Ne Değildir?" eserinde incelendiği kaydedildi.