AMIRAL YAYCI'DAN TOPLUM VE TARIH MUHENDISLERINE YANIT... YAYCI, "TURKLERIN DENIZCI OLMADIGINI SOYLEYEN VARSA TARIHI BILMIYOR DEMEKTIR!"

Sosyal Medyada Paylaş!

ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı "Türkler denizci bir millet değildir" diyerek Türk milletini ve tarihini denizlerinden uzaklaştırmaya çalışan toplum mühendislerine ve tarihi manipüle ederek gerçekleri çarpıtanlara yanıt verdi... Yaycı, "Türklerin denizci olmadığını söyleyen varsa tarihi bilmiyor demektir." dedi.

AMİRAL YAYCI: "TÜRKLERİN DENİZCİ OLMADIĞINI SÖYLEYEN VARSA TARİHİ BİLMİYOR DEMEKTİR!"

ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı'dan "Türkler denizci bir millet değildir" diyerek Türk milletini ve tarihini denizlerinden uzaklaştırmaya çalışan toplum mühendislilerine yanıt; Yaycı, "Türklerin denizci olmadığını söyleyen varsa tarihi bilmiyor demektir."

OĞUZ KAAN'IN OĞLUNUN İSMİ DENİZHAN OLUR MUYDU?..

Türklerin denizci olmadığını iddia edenlere yanıt olarak Yaycı, "Türkler denizci değilmiş… Yahu denizci olmasaydın, ruhunda denizcilik olmasaydı, senin Oğuz Kaan’ın oğullarından bir tanesinin ismi Denizhan olur muydu?" ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEVLET OLMAK İSTİYORSAK DENİZLE İÇ İÇE OLMALIYIZ!

Büyük devlet olmak için Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin denizle iç içe olmasını gerektiğini ifade eden Mavi Vatan Doktrini'nin mimarı Amiral Yaycı, "Bizim Atalarımız denizci idi, denizle büyüdüler, denizden uzaklaştırılarak, yenilgilere uğratılarak küçültüldüler. Biz onun için büyük devlet olmak istiyorsak denizle iç içe olmalıyız. Denizle de büyümeliyiz." dedi.

BİZANS İMPARATORLUĞU YOKTUR, DOĞU ROMA İMPARATORLUĞU VARDIR

Türklerin denizci bir millet olmadığını öne süren toplum mühendislerinin ardından tarihi gerçekleri çarpıtan tarih mühendislerini de unutmayan Yaycı, "Bizans İmparatorluğu diye bir imparatorluk yoktur. Doğu Roma İmparatorluğu vardır. Fatih Sultan Mehmet Han da İstanbul’u fethettiği zaman kendisini Doğu Roma İmparatoru olarak ilan etmiştir." ifadelerini kullandı.

ANADOLU EZELDEN EBEDE TÜRK YURDUDUR!

Anadolu'ya Türklerin 1071'de girdiğini iddia eden tarih tezlerinin de yanlış olduğunu belirten Yaycı, "1071’de Anadolu’ya Türkler ilk defa girmemişlerdir. Son defa girip Anadolu’yu yurt edinmişlerdir. Anadolu ezelden ebede Türk yurdudur!" ifadelerini kullandı.