AMIRAL YAYCI'NIN RUSYA-UKRAYNA SAVASINA ILISKIN DEGERLENDIRMELERI YINE YAYCI'YI HAKLI CIKARDI...

Sosyal Medyada Paylaş!

Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın 15 Şubat 2022 tarihinde katıldığı bir televizyon programındaki öngörüleri bugün saha ve masada gerçekleşen olayları yansıtıyor...

AMİRAL YAYCI'NIN RUSYA-UKRAYNA SAVAŞINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERİ YİNE YAYCI'YI HAKLI ÇIKARDI...

ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, 15 Şubat 2022 tarihinde katıldığı bir televizyon programında, Donbass ve Kharkiv'in Rusya'ya verileceğini, Rusya'nın Odessa'yı kontrol ederek Ukrayna'yı karaya kilitlemek isteyeceğini öngörmüştü. Saha ve masadaki gerçeklikler de bu öngörüyü doğrulamaktadır.

İŞTE AMİRAL YAYCI'NIN 15 ŞUBAT 2022'DEKİ O ÖNGÖRÜLERİ;

Cihat Yaycı 15 Şubat 2022 tarihinde yaptığı açıklamada, "Kırım’ın ilhakının Ukrayna tarafından kabul edilmesi sağlanacak. Bunu ABD ve Batı da kabul edecek. Görünen pazarlık o. Donbass bölgesi ve Kharkiv Rusya’ya gidecek. Onlar da kabul edilecek. Masada bir anlaşmayla bu iş bağlanacak. Batı da bunu kısmen büyük bir başarı gibi kabul edecek. Diplomasinin başarısı gibi kabul edecek. Ben öyle sıcak çatışma olacağını, öyle girecekler de vuracaklar diye düşünmüyorum. Bu diplomasi ile masaya oturalım çerçevesinde sonuçlanabilir. Ufak çaplı çatışmalar da olabilir. Rusya girebilir, girmeye de bilir. Ama buralar gidecek ve bu masada kabul görecek. Sonra da denecek ki ‘bakın biz diplomasi ile büyük bir zafer elde ettik. Ukrayna’nın tümü işgal edilecekken fiili olarak zaten gitmiş olan Kırım ve zaten fiili olarak gitmiş olan Donbass bölgesi Rusya’ya verilerek Ukrayna kurtarıldı.’ Ama burada bir tehlike var. O tehlike şu. Odessa’ya giderse Ruslar ne olacak? Niyetleri o. Odessa’ya giderse ki gitme ihtimalleri bence var. Karadeniz’e, denize kıyısı olmayan bir Ukrayna kalacak. Karaya kitli bir Ukrayna kalacak. Yani ikinci bir Kazakistan olacak. Tamamen Rusya’nın etkisinde kalacak." ifadelerini kullanmıştı.

İŞTE AMİRAL YAYCI'NIN ÖNGÖRÜLERİNİ PAYLAŞTIĞI O YAYIN;