Beklediğini Bulamayan Yunanistanlı Kathimerini; "'Dilsel olarak ölü' bir İttifak mı?"

Sosyal Medyada Paylaş!

Türkiye'nin NATO'daki veto yetkisini PKK ve FETÖ destekçisi İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine karşı kullanmasına değinen Kathimerini, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i Türkiye'ye karşı sessiz kalmakla suçladı. NATO'dan beklediğini bulamayan Yunanistan'ın medya organı Kathimerini; "NATO Genel Sekreteri'nin Türkiye'yi şımarttığı" yönünde mesnetsiz ve hadsiz ifadelerde de bulundu. 

YUNANİSTAN'IN HEDEFİNDE STOLNTENBERG VAR

NATO Genel Sekreteri Stolntenberg'in "Türkiye, güvenilir bir müttefiktir" açıklamasına cephe alan Kathimerini, Yunanistan'ın Adalar Denizi'ndeki hukuksuz ve haksız faaliyetlerinde Türkiye'ye karşı NATO'dan beklediği desteği bulamamasını göstererek bu durumun Yunanistan'ı NATO'ya karşı ciddi şekilde öfkelendirdiği ifade etti. NATO'nun Türkiye'ye karşı Yunanistan'a beklediği desteği sunmamasını eleştiren eski Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molyviatis; "Bu durumun Yunanistan'ın zararına olduğunu" açıklamasında bulundu. Daha önceki NATO Genel Sekreterlerini de Yunanistan'a Türkiye karşısında bekledikleri destekleri sunmadıklarını ifade eden Kathimerini, "Türkiye, büyüklüğünden dolayı NATO'da Yunanistan'dan daha büyük patron" ifadelerinde bulundu!

Kathimerini, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un daha önceki "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" sözlerini hatırlarak NATO'ya duydukları öfkeyi ve Türkiye karşıtlığını net ve aciz bir şekilde itiraf etti.

KAYNAK: 

https://www.ekathimerini.com/opinion/1187218/a-linguistically-dead-alliance/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter