BÜYÜK TEPKİ GÖSTEREREK İPTALİNİ TALEP ETTİĞİMİZ, AB/ALMANYA'NIN FİNANSE ETTİĞİ BİR BEYİN YIKAMA FAALİYETİ OLAN İMAGİNE PROJESİ YENİDEN BAŞLATILDI (SABAHATTİN İSMAİL)

Sosyal Medyada Paylaş!

SABAHATTİN İSMAİL yazdı;

BÜYÜK TEPKİ GÖSTEREREK İPTALİNİ TALEP ETTİĞİMİZ, AB/ALMANYA'NIN FİNANSE ETTİĞİ BİR BEYİN YIKAMA FAALİYETİ OLAN İMAGİNE PROJESİ YENİDEN BAŞLATILDI

SÖZDE MİLLİYETÇİLER GENÇLİĞİN BEYNİNİ YIKAMA PROJESİ'NE DEVAM EDİYOR 

Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki Rum-Türk 2 eş başkanı olan  İki Toplumlu Eğitim Komitesi koordinatörlüğünde sürdürülen beyin yıkama eğitimine katılacak okulların belirlenmesi için, Eğitim Bakanlığı tarafından okullara yazı gönderildi

Almanya/AB tarafından finanse edilen ve 2017'de Akıncı'nın talimatıyla başlatılan projeyi yürüten ise, Akıncı'nın danışmanı Meltem Onurkan Samani'nin başkanlığını yaptığı, tarih öğretmenlerinin beynini yıkamak amacıyla kurulan, AB'ın finanse ettiği  Tarihsel Araştırma ve Diyalog Derneği...

Proje 12-18 yaş aralığındaki Rum ve Türk gençlerini ara bölgede AB tarafından finanse edilen Dayanışma Evi'nde buluşturarak, onlara yabancı eğitmenler tarafından sözde "Barış kültürü eğitimi" vermeyi amaçlıyor. 

Bu eğitimlerde çocuklara ve gençlere "Rumların düşmanımız değil dostumuz olduğu, birleşik federal bir Kıbrıs'ta birlikte yaşayabileceğimiz, Kıbrıs'ta KIBRISLI MİLLETİ olarak tek bir halkın olduğu, Rum gençleri ile arkadaşlıklar kurmaları grrektiği vb."  safsatalar öğretiliyor. Bunlara karşı çıkmanın önyargı ve ırkçılık olduğu beyinlere şırınga ediliyor.

Türkiye-KKTC  karşıtı federasyoncu öğretmen sendikaları KTÖS ve KTOEÖS yanında CTP, TDP, Akıncı ve bilumum Federasyoncular tarafından hararetle desteklenen bu projenin, iki devletli çözümü savunduğunu belirten UBP, DP, YDP koalisyonu döneminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeniden başlatılması kabul edilemez.

Hele hele İki devletli çözümü savunan Cumhurbaşkanı Tatar'a bağlı olan İKİ TOPLUMLU EĞİTİM TEKNİK KOMİTESİ'nin bu beyin yıkama projesinin baş sorumlusu ve koordinatörü olması asla kabul edilemez. 

İki devletli çözümün ve tanınmanın talep edildiği bu dönemde, Cumhurbaşkanlığı çatısı altında hala İKİ TOPLUMLU KOMİTELERİN bulunması ve gençliğin federal birleşik Kıbrıs hedefi doğrultusunda Rum-Türk kardeşliği safsataları ile beyinlerinin yıkanması kime hizmettir?

 

İPTAL EDİN

Cumhurbaşkanı Tatar'a, Başbakan Üstel'e, hükümet ortakları Fikri Ataoğlu ve Erhan Araklı ile Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu'na sesleniyorum:

Almanya Büyükelçisinin Cumhurbaşkanı Tatar'dan talebi sonucu başlatılan; AB/Almanya parası ile gençliğin beynini yıkamayı amaçlayan ve tüm Türkiye-KKTC karşıtı Federasyoncuların tam desteği ile yürütülen bu ihanet projesini durdurun! 

Aksi halde kimseyi milliyetçi olduğunuz, iki devletli çözümü ve tanınmayı savunduğunuz konusunda ikna edemezsiniz.

TÜRKİYE-KKTC DÜŞMANLIĞI BÖYLE ARTIYOR

Bugüne kadar 6117 öğrenci ve 714 öğretmen bu eğitimlere katılmıştır. 512 öğretmen ve 92 okul müdürü bu projeler çerçevesinde sözde Barış kültürü eğitiminden geçirilmiştir

Bu ülkede okullarda, gençler ve öğretmenler arasında Türkiye ve KKTC düşmanlığının niye bu kadar arttığını, federasyon ve birleşik Kıbrıs savunucularının niye bu denli çok olduğunu hala anlamadınız mı?

Rum, AB ve ABD'nin, KKTC  ve Türkiye'nin altını oymasını, sözde milliyetçilik adına işte bu gafil uygulamalara onay vererek sizler sağlıyorsunuz. Sonra da hiç haberiniz yokmuş gibi " bu kadar KKTC  ve Türkiye düşmanı nerden çıktı?" diye şikayet ediyorsunuz

AB ve ABD tarafından finanse edilen, okullara, gençliğe ve öğretmenlere yönelik tüm projeleri durdurun, Cumhurbaşkanlığı çatısı altında faaliyet gösteren 12 İKİ TOPLUMLU KOMİTEYİ dağıtın 

Bu konunun takipçisi olacak ve bu milli görevi yapmayan tüm ilgilileri KKTC ve Anavatan kamuoyuna teşhir edeceğiz