Cepheyi Karıştıran İddia; 'Yaralananlar Arasında Gerasimov da Var!'

Sosyal Medyada Paylaş!

Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov'un Ukrayna topraklarında bulunan İzyum'daki Rus karargahında yaralandığı iddia edildi. 

Kharkiv yakınlarında bulunan İzyum karargahında olduğu iddia edilen Valery Geramisov'un Devletbaşkanı Putin'in şahsi emriyle bölgeye gittiği ve buradaki savaşı bizzat yöneterek neticelendirme amacında olduğu aktarıldı. Rusya'nın özellikle Ukrayna'nın doğusuna saldırmasının ardından bölgedeki çatışmalar daha şiddetli bir noktaya ulaştı. Rusya'nın sancak gemisi Moskva'yı da kaybetmesiyle birlikte Rusya'nın daha saldırgan bir tutum izlediği Ukrayna cephesinden gelen son iddia ise en az Moskva'nın kaybı kadar sarsıcı. 

Geramisov'un şarapnel yarası aldığı iddia edilen bölge aynı zamanda Rusya'nın önde gelen generallerinden Andrei Simonov'un da öldürüldüğü yer. Diğer yandan Gerasimov'un sağ bacağından ciddi bir yara aldığı iddia edilen saldırıda 20 Rus askerinin de öldürüldüğü gelen iddialar arasında bulunuyor. 

Rusya'nın Ukrayna işgalinin 67. günü geride bırakılırken Genelkurmay Başkanı Gerasimov hakkındaki iddialara dair herhangi bir açıklamada bulunulmadı diğer yandan bu gelişmenin Rus ordusu üzerinde yaratacağı psikolojik etkinin de oldukça yıkıcı olacağı belirtiliyor.