Cihat Yaycı: ABD, Türkiye'yi NATO'dan çıkarıp İşgal Planı Yapıyor

Sosyal Medyada Paylaş!

Cihat Yaycı: ABD, Türkiye'yi NATO'dan çıkarıp İşgal Planı Yapıyor!

Sözcü'den Aytun Erkin'e değerlendirmelerde bulunan Yaycı, Yunanistan'ın adaları silahlandırma sebebinin altında Türkiye'yi işgal etme fikri yattığını söyledi.

Midilli ve Sisam Adalarına yapılan yığınaklar adaların gayri askeri statüsünü bozuyor. ABD tarafından yapılan bu yığınağın görülmesi gereklidir. Türkiye artık kendini kandırmasın. Türkiye'yi bir çatışmaya, savaşa çekmek istiyorlar.

Türkiye'deki birçok yetkili adalar için silahsızlandırma terimini kullanmaktaydı. Böyle bir kullanımda adaların gayri askeri statüsünün bozulduğunu görmezden gelirsiniz. Bu durum ise Yunanistan'ın ihlallerini görmezden gelmenize sebep olur. dedi.

Atatürk'ü dinlemek lazım!

Türkiye Yunanistan'a karşı hamle yapmamasına rağmen bu adaların statüsünün bozulmasını iyi okumak gerekir. Biz adalara çıkartma mı yaptık? Atış mı yaptık? Hayır, hiçbir şey yapmadık. Bu adalar 1922 Megali İdea fikrinin gerçekleştirilememiş olmasının rövanşını almaya çalışmaktır. Hatırlayalım, Yunanistan ve İtalya Türkiye'yi nerelerden işgal etmişti? Bu adalardan! Öyleyse bugün de bu adalar üzerinden Türkiye'yi işgal etmeye kalkışabilirler.

İşte bu yüzden Büyük Atatürk bu durumun farkındalığıyla adaların Gayri Askeri Statüde kalmasını antlaşmalarla garanti altına almıştır. Adalar Denizi'nde Yunanistan'ın karşısında Türkiye'den başka bir devlet yok ki yığınakların başka devlete karşı yapıldığını iddia edebilsinler.