CİHAT YAYCI VE TÜRK DEGS YUNAN MEDYASININ ANA ODAĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR!

Sosyal Medyada Paylaş!

Geçtiğimiz günlerde TÜRK DEGS Başkanı (M) Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın açıklamaları Yunan medyasının tüm platformlarında gündem olmuş ve TÜRK DEGS’in uyguladığı kamuoyu diplomasisi ulusal ve uluslararası arenada kendini kanıtlamıştı.

Cihat Yaycı'nın 18 Ekim 2021 tarihinde yaptığı ve ulusal basında "Yunanistan'ın Yeni Komplosu" başlığıyla gündem olan; “Uyarıyorum! Yunan Dışişleri Bakanı’nın 1995 TBMM Kararı’na atıfta bulunması tesadüf değildir. Yunanistan yakında karasularını artırma çılgınlığında bulunabilir. Şimdiden gerekli tedbirler alınmalı, ikazlarda bulunulmalı ve böyle bir çılgınlığı asla kabul etmeyeceğimize dair kararlılığımız kuvvetlice vurgulanmalıdır. Takdir, yetki ve sorumluluk makam sahiplerine aittir.” demecine Yunan medyasında da gündem olmaya devam ediyor.

YUNANİSTAN MERKEZLİ YAYIN YAPAN PROTOTHEMA VE MECULPA GAZETELERİ DOÇ. DR. CİHAT YAYCI’YA SALDIRDI!

Yunanistan'ın önde gelen haber ve gazete platformu olan Protothema, Cihat Yaycı'nın analiz ve tespitlerini saldırgan bir üslup ile gündeme aldı! Protothema'yı takip eden Yunan haber platformu Meculpa.gr 'de benzer bir saldırgan üslup ve ifade ile Cihat Yaycı'nın sözlerini gündem yaptı.

Yunan yazılı basının ardından 94 bin abonesi bulunan "Lelo Cana" isimli Yunanca yayın yapan Youtube hesabı da 19 Ekim 2021 tarihinde, Cihat Yaycı'nın açıklamaları ve uyarıları özelinde bir video içerik yayınladı.

TÜRK DEGS’DEN ETKİLİ KAMUOYU DİPLOMASİSİ

Cihat Yaycı Başkanlığındaki TÜRK DEGS'in yürüttüğü kamuoyu diplomasisi ve etkili söylem dilinin Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi medyasındaki yankıları izlenen savunma stratejisinin ve söylem dilinin gücünü ortaya koymaktadır. TÜRK DEGS, Türkiye Cumhuriyeti'nin menfaatlerini pro-aktif bir enerji ve nitelikli bir üslup ile hem ulusumuza hem de ulusumuzun menfaatlerinde gözü olan aktörlere etkin bir şekilde duyurmaktadır. TÜRK DEGS olarak söylem gücümüzden ve tehlikelere karşı uyanık tavrımızdan taviz vermeyeceğimizi tüm Türk Milleti'ne bildirmekten gurur duyarız.

İlgili haber linkleri;

https://youtu.be/LiDqGlQHLiw

 

https://www.protothema.gr/world/article/1172510/neo-paralirima-tou-tzihat-giaitzi-na-epanalifthei-to-casus-belli-gia-tin-epektasi-ton-horikon-udaton-tis-elladas/#.YW2RUCRfufw.twitter

 

https://meaculpa.gr/neo-paralirima-toy-tzichat-giaitzi-na-e/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter