CIHAT YAYCI'NIN KERKUK'E YONELIK IKAZ VE ONERILERI YUNAN BASININDA DA GUNDEM OLDU!

Sosyal Medyada Paylaş!

TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın Kerkük'e yönelik ikaz ve önerileri Yunan basınında da gündem oldu. Yaycı, 25 Kasım 2021 tarihinde Peşmerge güçlerinin Kerkük'e gireceğini ve asayişin Peşmerge'ye devredileceğini duyurmuş, "Binlerce yıllık Türk şehri Kerkük resmen işgal ediliyor. Hem de sessiz sedasız kopartılıyor. Buna gönül dayanmaz…” demişti.

Pentapostagma gazetesi, Yaycı'nın Peşmerge'nin Irak merkezi hükümeti ile varılan anlaşmanın ardından 25 Kasım'da Kerkük'e gireceğini ve ardından kentteki güvenliğin Peşmerge güçlerine devredileceğini duyurduğunu ifade etti. TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın yaptığı açıklamaya atıfta bulunan Pentapostagma, "Binlerce yıllık Türk şehri Kerkük resmen işgal ediliyor. Hem de sessiz sedasız kopartılıyor. Buna gönül dayanmaz…" gündemine taşıdı.

Kaynak: https://www.pentapostagma.gr/kosmos/7048902_paralirima-giaitzi-toyrkiko-kirkoyk-peftei-sta-heria-ton-koyrdon

 

Voicenews ve Bahalonews, "Yaycı'nın Yanılgısı: Kerkük Kürtlerin eline geçiyor!" başlığını attı. Cihat Yaycı'nın yaptığı açıklamayı gündemine taşıyan Voicenews ve Bahalonews, Yaycı'nın "Binlerce yıllık Türk şehri Kerkük resmen işgal ediliyor. Hem de sessiz sedasız kopartılıyor. Buna gönül dayanmaz…" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: https://voicenews.gr/paralirima-giaitzi-to-tourkiko-kirkouk-peftei-sta-cheria-ton-kourdon/

Kaynak: https://www.bahalonews.gr/paralirima-giaitzi-to-tourkiko-kirkouk-peftei-sta-cheria-ton-kourdon/