CIHAT YAYCI'NIN "SISMIK ARASTIRMA VE SONDAJ GEMILERIMIZ KKTC'YE KIRALABILIR VE KIBRIS ADASI ETRAFINDA KKTC ADINA KKTC BAYRAGI ILE CALISABILIRLER" ONERISI YUNAN MEDYASINI KARISTIRDI!

Sosyal Medyada Paylaş!

ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın "Sismik Araştırma ve Sondaj Gemilerimiz KKTC'ye Kiralabilir ve Kıbrıs Adası Etrafında KKTC adına KKTC bayrağı ile çalışabilirler" önerisi Yunan medyasını karıştırdı! Yunanistan Merkezli NewsKamatero "Türkler Kıbrıs MEB'ine sondaj gemisi göndermeye hazırlanıyor" derken, Yunanistan Merkezli DefenceNet ise böyle bir öneride Türkiye'nin kârı KKTC'nin de kârı olur dedi. Yunanistan Merkezli Pentapostagma ise olası bir Türkiye-KKTC deniz yetki alanları ortak kullanım antlaşmasını Kirli Türk planı olarak değerlendirirken, Yaycı'nın önerilerinden Yunan medyası oldukça rahatsız oldu.

***

İŞTE YUNAN MEDYASINI YAYCI BÖYLE KARIŞTIRDI

***

YUNANİSTAN MERKEZLİ NEWSKAMATERO: TÜRKLER KIBRIS MEB'İNE SONDAJ GEMİSİ GÖNDERMEYE HAZIRLANIYOR!

"Ankara, Kıbrıs adasının çevresinde, Kıbrıs MEB'inde sismik araştırmalar yapmak için sözde KKTC Devlet bayrağı taşıyan Türk sondaj gemileri göndermeye hazırlanıyor!" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: https://www.newskamatero.eu/cihat-yayci-tourkika-geotrypana-me-simaia-psevdokratous-na-kanoun-erevnes/

YUNANİSTAN MERKEZLİ DEFENCENET: ÜÇ SOMUT ÖNERİDE BULUNAN EMEKLİ DENİZ KUVVETLERİ KURMAY BAŞKANI CİHAT YAYCI TÜRKİYE'NİN KÂRI KKTC'NİN DE KÂRI OLACAK DEDİ.

Eski Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Cihat Yaycı, "Türkiye ve KKTC Deniz Yetki Alanları Ortak Kullanım Antlaşması Türkiye ve KKTC deniz yetki alanlarını kapsayacak bir şekilde derhal imzalanmalıdır." dedi.

Kaynak: https://www.defencenet.gr/defencenet-tv/913984_cihat-yayci-toyrkika-geotrypana-me-simaia-pseydokratoys-na-kanoyn-ereynes-se

YUNANİSTAN MERKEZLİ PENTAPOSTAGMA: KİRLİ TÜRK PLANI!

Türkiye-KKTC deniz yetki alanları ortak kullanım antlaşması önerisi = Kirli Türk planı. Erdoğan'ın danışmanı Amiral Cihat Yaycı tarafından sözde bir teklif olarak, ancak yakın gelecekte muhtemelen görebileceğimiz ve Ankara'nın bölgedeki gerçek niyetlerini gözler önüne seriyor.

Kaynak: https://www.pentapostagma.gr/ethnika-themata/kypriako/7059788_mega-kolpo-toyrkika-plota-geotrypana-me-simaia-pseydokratoys-kata