DOC. DR. CIHAT YAYCI: ABD RUSYA'YI KUSATMA BAHANESIYLE TURKIYE'YI KUSATMIS DURUMDA

Sosyal Medyada Paylaş!

ABD'nin hedef şaşırtarak Türkiye’yi tedirgin etmemek adına Rusya’yı çevrelediği algısı yaratmaya çalışmasının aslında gerçeği yansıtmadığını ifade eden Yeni Akit Gazetesi, konuya ilişkin Cihat Yaycı'nın görüşlerine yer vererek 'Biden'ın ABD'si Türkiye'yi Kuşatıyor' manşetini attı.

BİDEN'IN ABD'Sİ TÜRKİYE'Yİ KUŞATIYOR

Rum-Ermeni Hayranı ABD Başkanı, "Rusya'yı Kuşatıyorum" Diyerek Hedef Şaşırtıyor...

Tüm senatörlük kariyerini Türkiye düşmanlığı üzerine kuran, Ermeni ve Rum projelerine eksiksiz destek veren "Bidenopolos" lakaplı ABD Başkanı, Türkiye'nin Batısı'nı kuşatıyor.

TÜRKİYE'NİN BATISINI TAMAMEN ÇEVİRDİ

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilimi, Türkiye'yi kuşatmak için fırsata çeviren ABD, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya'ya üsler kurarken, Dedeağaç'tan başlayarak Yunanistan anakarası ve Girit başta olmak üzere adalara yaptığı yığınakla Türkiye'nin batısını hilale almış görünüyor.

ASIL HEDEFLERİ RUSYA DEĞİL, TÜRKİYE

Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü PKK/YPG'ye yüz binlerce TIR dolusu silah ve mühimmat gönderen, eğitim veren ABD'nin aynı zamanda Gürcistan'da da üsleri bulunuyor. Karadeniz'de bir deniz gücü bulunduran ABD'nin tüm bu konuşlanmalarına bakıldığında, hedef şaşırtarak Türkiye'yi kuşattığı ortaya çıkıyor.

SIRADAKİ HEDEFİ ADALARA YERLEŞMEK

Amerika'nın stratejisinin Türkiye'yi çevrelemek olduğunu belirten emekli Tümamiral Cihat Yaycı, Akit'e yaptığı değerlendirmede, "ABD Rusya'yı kuşatma bahanesiyle Türkiye'yi kuşatmış durumda. Biden'ın başkanlığında bu kuşatmanın olması şaşıtıcı sayılmaz. Bir sonraki aşama GKRY'ye ABD üsleri ve füzeler yerleştirmesi" ifadelerini kullandı.

ABD ŞAŞI BİR NİŞANCI GİBİ

Yaycı, “ABD’nin şaşı bir nişancı gibi Rusya’yı kuşatma bahanesiyle çok çeşitli üsler kurarak Türkiye’yi kuşatması, Ukrayna’da, Balkanlar’da ve Güneydoğu Avrupa’da askeri üsler kurup yığınaklar yapması hedefindeki asıl ülkenin Rusya olarak ifade edilmesini sorgulatıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: