DOC. DR. CIHAT YAYCI'NIN KERKUK FERYADI TV100 EKRANLARINDA DA GUNDEME TASINDI

Sosyal Medyada Paylaş!

TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın Kerkük feryadı TV100 ekranlarında da gündeme taşındı. Yaycı, “Binlerce yıllık Türk şehri Kerkük resmen işgal ediliyor. Hem de sessiz sedasız kopartılıyor. Buna gönül dayanmaz.” demiş ve acil olarak harekete geçilmesi yönünde uyarılarda bulunmuştu.

 

TÜRKMEN ŞEHRİ KERKÜK BİR PEŞMERGE ŞEHRİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

 

Yaycı, “Bu akşam size çok önemli, beni çok tedirgin eden aslında milletimizi de tedirgin eden ancak maalesef kamuoyumuzda pek duyulmayan bir gelişmeyi aktaracağım.” TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı bu sözlerle konuşmasına başlamıştı. Ardından çok tartışılıcak bir açıklama yaptı.

 

Yaycı, “Kerkük’e 25 Kasım 2021 tarihinde Peşmerge merkezi hükümetle birlikte giriyor. Daha sonra Kerkük’ün asayişi Peşmerge’ye devrediliyor. Türkmen şehri Kerkük, bir Peşmerge şehrine dönüştürülüyor.” ifadelerini kullandı.

 

BİNLERCE YILLIK TÜRK ŞEHRİ KERKÜK RESMEN İŞGAL EDİLİYOR

 

Mavi Vatan Doktrini’nin mimarı Doç. Dr. Cihat Yaycı acil olarak harekete geçilmeli dedi. Yaycı, “Devletimizin ilgili kurumları, bütün Irak Türklerinin derneklerini bu konuda itiraza ve seslerini duyurmaya çağırıyorum. Binlerce yıllık Türk şehri Kerkük resmen işgal ediliyor. Hem de sessiz sedasız kopartılıyor. Buna gönül dayanmaz.”