DR. FATIH ERBAKAN: "BOLGEDE HICBIR SISMIK VE SONDAJ GEMIMIZIN KALMAMIS OLMASI COK KRITIK BIR GELISME..."

Sosyal Medyada Paylaş!

24 Ocak 2022 tarihinde Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi, Oruç Reis'in de Tuzla'ya çekilmesinin ardından sismik araştırma ve sondaj gemilerimizin bulunduğu alanlara yönelik bir haritalandırma çalışması gerçekleştirmiş ve merkezden yapılan açıklamada, "Oruç Reis sismik araştırma gemimizin de Tuzla'ya çekilmesiyle birlikte Doğu Akdeniz’de sismik ve sondaj gemimiz kalmadı…" ifadelerine yer vermişti. Konuya ilişkin Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan da açıklamalarda bulundu... Erbakan, "Bölgede hiçbir sismik ve sondaj gemimizin kalmamış olması çok kritik bir gelişme..."

TÜRK DEGS'DEN SİSMİK ARAŞTIRMA VE SONDAJ GEMİLERİMİZİN BULUNDUĞU ALANLARI GÖSTERİR HARİTA;

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nden 24 Ocak 2022 tarihinde yapılan açıklamada, "Oruç Reis sismik araştırma gemimizin de Tuzla'ya çekilmesiyle birlikte Doğu Akdeniz’de sismik ve sondaj gemimiz kalmadı…" ifadelerine yer verilmişti.

DR. FATİH ERBAKAN: "BÖLGEDE HİÇBİR SİSMİK VE SONDAJ GEMİMİZİN KALMAMIŞ OLMASI ÇOK KRİTİK BİR GELİŞME..."

Konuya ilişkin Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan yaptığı açıklamada, "Mavi Vatan ve Doğu Akdeniz uzmanlarının ifade ettiği gibi, Doğu Akdeniz’de Oruç Reis sismik araştırma gemimizin de Tuzla'ya çekilmesiyle, bölgede hiçbir sismik ve sondaj gemimizin kalmamış olması çok kritik bir gelişmedir." değerlendirmesinde bulundu.