ERMENI MEDYASI DA AMIRAL YAYCI'NIN TURK DEVLETLERI ASKERI ISBIRLIGI TESIKILATI ONERISINDEN OLDUKCA RAHATSIZ.

Sosyal Medyada Paylaş!

ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın Türk Devletleri Askeri İşbirliği Teşkilatı fikrinden Ermeniler de oldukça rahatsız oldu... Ermenistan merkezli yayın yapan The Armenian Weekly'de yer alan haberde, Amiral Yaycı'nın 'Türk Devletleri Askeri İşbirliği Teşkilatı' fikri gündeme getirildi.

ERMENİ MEDYASI THE ARMANİAN WEEKLY: AMİRAL YAYCI, ERMENİ GÜÇLERİNİN KAZAKİSTAN'A BARIŞ GÜCÜ OLARAK GİRMESİ KABUL EDİLEMEZ DEDİ.

Ermenistan merkezli yayın yapan The Armenian Weekly'de yer alan haberde, gelecekte Türk Devletleri Teşkilatı işbirliği çerçevesinde bir güvenlik veya askeri işbirliğinin ortaya çıkabileceği belirtildi. Türk Devletleri Teşkilatı'nın bu ihtiyacının bir "Turan/Pan-Türk ordusu" olduğu belirtildi. Turan Ordusu'nun kurulma ihtimali çerçevesinde Türk ordusu içinde ciddi bir tartışma olduğunu ifade eden Ermeni yayın organı, bu fikirden oldukça rahatsız. Türk yetkililerin Rusya ve KGAÖ'nün Kazakistan'a müdahalesi konusunda dikkatli ve tarafsız bir tutum sergilediğini ancak Türk askeri uzmanlarının farklı bir görüşe sahip olarak Amiral Yaycı'nın 'Turan Ordusu kurulmalıdır' önerisini gündeme getirdiği belirtildi. Yaycı'nın Ermeni güçlerinin barış gücü olarak Kazakistan'a girmesinin kabul edilemez olduğunu söylediğini de aktaran The Armenian Weekly, Yaycı'nın Türk Devletleri Askeri İşbirliği Teşkilatı fikrinden oldukça rahatsız oldu...

AMİRAL YAYCI: "ERMENİ VE YUNAN KIZIYORSA DOĞRU BİR İŞ YAPIYORUZ DEMEKTİR!"

Ermenistan merkezli olarak yayın yapan The Armenian Weekly'de yer alan haberi değerlendiren Amiral Cihat Yaycı, "Türk Devletleri Askeri Teşkilatı fikrimiz Ermenileri de çok kızdırmış!! İçerde de bunların uzantısı olması çok normal. Basit turnusol kağıdı testi; Ermeni ve Yunan kızarsa doğru bir iş yapıyoruz demektir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://armenianweekly.com/2022/01/18/have-the-events-in-kazakhstan-exposed-the-limits-of-turkeys-regional-aspirations-in-central-asia/