ERMENISTAN, RUSYA-UKRAYNA MESELESINE KARSI SESSIZLIGINI KORUYOR. TURK DEGS: “ACABA NEDEN?!”

Sosyal Medyada Paylaş!

Ermenistan, Rusya-Ukrayna meselesinde sessizliğe büründü... Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Ermenistan, Rusya-Ukrayna meselesine karşı sessizliğini koruyor. Acaba neden?!" denildi.

ERMENİSTAN, RUSYA-UKRAYNA MESELESİNE KARŞI SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Ermeni yayın organı The Armenian Weekly'de yer alan haberde Ermeni hükümetin Rusya'nın 24 Şubat'ta Ukrayna'ya düzenlediği silahlı saldırıya karşı tarafsız bir tavır benimsediği kaydedildi. Rusya'nın Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçı iki bölge olan Donetsk ve Luhansk'ın 21 Şubat'ta bağımsızlığını tanımasının ardından Ermenistan sessiz kaldı. Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetlerinin Ermeni hükümeti tarafından tanınmasının mümkün olup olmadığı sorulduğunda ise Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vahan Hunanyan , "Gündemde böyle bir konu yok" dedi . “İki dost devletimiz arasındaki mevcut sorunların diplomatik diyalog, müzakereler yoluyla ve uluslararası hukuk norm ve ilkelerine ve BM Şartı'na uygun olarak çözülmesini kesinlikle istiyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: https://armenianweekly.com/2022/03/02/armenia-silent-on-russian-invasion-of-ukraine/

 

TÜRK DEGS: "ACABA NEDEN?!"

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nden yapılan açıklamada, Ermenistan, Rusya-Ukrayna meselesine karşı sessizliğini koruyor. Acaba neden?!" denildi.