ESKİ YUNAN AJANI VE TÜRK DÜŞMANI KALENDERİS CİHAT YAYCI’YA VE MAVİ VATAN’A SALDIRDI

Sosyal Medyada Paylaş!

Eski Yunan İstihbarat Subayı Savvas Kalenderis, kişisel Youtube hesabında TÜRK DEGS Başkanı (M) Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı ve Mavi Vatan politikamıza saldırdı. Emekli ajan Kalenderis, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan isimli teröristin finanse edilmesinde, korunmasında ve Suriye’den Yunanistan’a kaçırılmasında oldukça aktif rol oynamıştı. Bununla da sınırlı kalmayan emekli ajan Kalenderis, terörist başını Kenya’daki Yunan elçiliğine kaçırmış hatta terörist başının bizzat korumalığını üstlenmiştir. Son 30 yılın en ciddi Türk düşmanlarından birisi olan Kalenderis, Güney Kıbrıs İstihbarat servisi ve Yunan politikacılarla beraber defalarca Bekaa Vadisindeki terör yuvalarını ziyaret etmiş, terör örgütüne akıl hocalığı yapmıştır. Kalenderis’in tesis ettiği imkanlar sayesinde strella füzeleri elde eden terör örgütü, bu silahlar Güneydoğu bölgesinde onlarca askerlerimizi şehit etmiştir. Bu gerçeği sorgusunda itiraf eden terörist başı “Kalenderis, benim dostumdu..” ifadelerinde bulunmuştur.

Bugün Savvas Kalenderis’in yaptığı bu yayını, son zamanlardaki Yunan medyasının ve politikasının tüm tavrıyla birlikte okumak gerekmektedir. Yunanistan medya, siyaset ve istihbarat enstrümanlarının tamamını kullanarak Mavi Vatan’a saldırmaktadır. Mavi Vatan’a karşı lobi faaliyetleri, askeri hamleler ve politik saldırılar düzenleyen Yunan odakları, her fırsatta ve gündemde “Mavi Vatan’ın babası, Türk-Libya Mutabakatının mimarı” olarak tanımladıkları TÜRK DEGS Başkanı Cihat Yaycı’ya da saldırmaktadırlar.  Eski casus Kalenderis’in yayınının detayları incelendiğinde; “Türkiye’nin denizlerdeki egemenliği kesilmeli, Adalar denizindeki yunan faaliyetleri arttırılmalı, Kıbrıs özelinde saldırgan politikalara devam edilmeli…” gibi haksız ve hukuksuz Yunan faaliyetlerinin devamlılığı vurgulanmaktadır.

Kalenderis yayın boyunca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve (M) Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’ya saldırmaktadır. Bu yayın özelinde ve genel manada görülmektedir ki; Yunanistan tüm kurum, organizasyon hatta istihbarat unsurlarında yer almış kişilerle Türkiye’nin Mavi Vatan politikalarına ve o politikaların mimarı ve uygulayıcılarına saldırmakta, tehditlerde bulunmaktadır.