FETO'DE YENI DALGA: ARALARINDA KAMU GOREVLILERI DE OLAN 467 KISI TESPIT EDILDI

Sosyal Medyada Paylaş!

FETÖ'de yeni dalga... Aralarında Kamu görevlileri de olan 467 kişi tespit edildi. Konya merkezli FETÖ operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri, FETÖ'yle ilişkisi daha önce tespit edilmemiş 203 kişiyi daha ortaya çıkardı.

FETÖ KRİPTO ELEMANLARI VASITASIYLA ÜLKEMİZİN ANA DAMARLARI OLAN YÖNETSEL VE İCRA KURUMLARININ İÇİNE SIZMIŞTIR

TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Hizmet ettikleri emperyalist odakların ve istihbarat örgütlerinin ajandalarından şaşmayan FETÖ, Türkiye'nin tüm kurumlarına sızmış, sınav sorularını çalmış, kendileriyle mücadele eden vatanseverlere iftiralar atmış ve kumpaslar kurmuştur. Türkiye özelinde siyasi askeri ve eğitim gibi alanlarda örgütlenen FETÖ, buralara binlerce militanı soruları çalarak yerleştirmiş ve kripto elemanları vasıtasıyla ülkemizin ana damarları olan yönetsel ve icra kurumlarının içine sızmıştır.” demişti.

FETÖ ÜYESİ 467 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

14 Kasım 2021 itibariyle Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ'ye yönelik çalışmalar kapsamında Konya, İstanbul, Isparta, Manisa, Ankara, Antalya, Mersin, Adana, Şanlıurfa ve Iğdır'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Şüphelilerin verdikleri ifadeler doğrultusunda FETÖ üyesi 467 kişi tespit edildiği belirtildi. Bu kişilerden 203'ünün FETÖ'yle irtibatı ve iltisakının ilk defa deşifre edildiği öğrenildi.

FETÖ'NÜN 'LA CASA DE PAPEL' YÖNTEMİ DEŞİFRE OLDU

14 Kasım itibariyle Ankara'da FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında da üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam' ByLock kullanıcısından yola çıkılarak deşifre edildi. Sanıkların La Casa de Papel dizisindeki gibi şehir ismi kullandıkları ortaya çıktı.

DIŞ POLİTİKAMIZDAKİ SORUNLARA BU HAİNLER Mİ NEDEN OLDULAR? BYLOCK VE ANKESÖR İLE FETÖ’NÜN ANCAK %5 KADROSU TEMİZLENEBİLİR...

 

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi, Ankara'daki FETÖ soruşturması ve Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin FETÖ'ye yönelik gerçekleştirdiği operasyonun ardından yaptığı açıklamada, "FETÖ kadrolarını muhafaza ediyor, her yerdeler diye boşuna söylemiyoruz. Sormak lazım! Dış politikamızdaki sorunlara bu hainler mi neden oldular acaba? Unutmayın! Bylock ve ankesör ile FETÖ’nün ancak %5 kadrosu temizlenebilir." ifadelerine yer verildi.