FRANSA TAM BIR MIKSER... MACRON ONCE PUTIN'LE ARDINDAN DA ZELENSKY ILE GORUSTU...

Sosyal Medyada Paylaş!

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi, Fransa'nın tam bir mikser (ortalık karıştırıcı) olduğunu duyurdu. Merkezden yapılan açıklamada Putin ile görüşme yapan Macron'un Ukrayna'nın eylemlerini provakatif olarak tanımladığı ifade edilirken bu görüşmenin ardından da Zelensky ile görüşen Macron'un Ukrayna'nın istikrarını korumak gerektiğini açıkladığı belirtildi...

FRANSA TAM BİR MİKSER (ORTALIK KARIŞTIRICI)

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Fransa tam bir mikser (ortalık karıştırıcı). Putin ile görüşme yapan Macron 'Ukrayna'nın eylemlerini provakatif' olarak tanımladı. Ardından Zelensky ile görüşen Macron 'Ukrayna istikrarını korumak gerektiğini' açıkladı." değerlendirmelerinde bulunuldu.

PUTİN, MACRON İLE UKRAYNA ÇEVRESİNDEKİ DURUMU VE GÜVENLİK GARANTİLERİNİ GÖRÜŞTÜ

Rus haber sitesi iz.ru'da yer alan haberde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi yaptığı ifade edildi. Liderlerin, Ukrayna çevresindeki durumu ve güvenlik garantilerini görüştükleri kaydedildi. Putin ile görüşme yapan Macron "Ukrayna'nın eylemlerini provakatif" olarak tanımladı.

Kaynak: https://iz.ru/1286467/2022-02-03/putin-obsudil-s-makronom-situatciiu-vokrug-ukrainy-i-garantii-bezopasnosti

ZELENSKY VE MACRON TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTI

Ukrayna haber sitesi nv.ua'da yer alan habere göre ise Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron 3 Şubat Perşembe günü bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Taraflar, Normandiya formatının etkinleştirilmesini tartıştı. Zelensky ile görüşen Macron 'Ukrayna istikrarını korumak gerektiğini' açıkladı.

Kaynak: https://nv.ua/world/geopolitics/zelenskiy-i-makron-proveli-peregovory-po-telefonu-novosti-ukrainy-50213870.html