HINDISTAN GENELKURMAY BASKANI ORGENERAL BIPIN RAWAT HELIKOPTER DUSMESI SONUCU HAYATINI KAYBETTI

Sosyal Medyada Paylaş!

Hindistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Bipin Rawat, eşi ve 11 kişi Mi-17V5 helikopterinin Coonoor şehri yakınlarındaki tepelere düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

Bipin Rawat: Hindistan Genel Kurmay Başkanı Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti

Hindistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Bipin Rawat, Coonoor şehri yakınlarında bir Mi-17V5 helikopterinde seyahat ediyordu. General Rawat ve ailesini taşıyan helikopter düştü. Raporlar, helikopterde 14 kişinin bulunduğunu gösterirken eyalet hükümetinden bir bakan ise yaptığı açıklamada beş kişinin öldüğünü ve diğer iki kişinin de durumunun kritik olduğunu belirtti. Tamil Nadu Orman Bakanı Ramachandran, kurtarma operasyonunun sürdüğünü ve bazılarında ciddi yanıklar bulunan yaralıların hastaneye kaldırıldığını söyledi. Kaza mahallinden alınan görüntüler, helikopterin parçalanmış kalıntılarından kalın duman bulutlarının yükseldiğini gösterdi ve yerel halkın yangını söndürmeye çalıştığı görüldü. Hindistan Hava Kuvvetleri, kazayla ilgili soruşturma başlattığını açıkladı.

Helikopter düştüğünde Sulur'daki askeri üsten yeni kalkmıştı.

Kaynak: https://www.bbc.com/news/world-asia-india-59576082#:~:text=India's%20top%20military%20commander%20has,has%20been%20taken%20to%20hospital