İSKEÇE'DE TÜRK MİRASI YOK EDİLİYOR

Sosyal Medyada Paylaş!

Bölgedeki kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre; Batı Trakya'daki Yunan zulmü kuvvetlenerek devam ediyor. Müslüman Türk mezarlığı 'kültür soykırımı'na uğruyor! Müslüman Türk mezarlığı olduğu, Osmanlı'dan kalma mezar taşlarının yanısıra tapu dairesindeki kayıtlarda da yeri sabit olan mezarlığı Yunan belediyesi Türk kültür mirasını yok etmeyi sürdürdü. Bulustra Belediye Başkanı Yorgos Çitiridis, söz konusu alanın Türk mezarlığı olmasını kabul etmesine rağmen, 60 yıl önceki dönemin Hemetli Nahiyesi tarafından kaydedildiği dolayısıyla belediyeye ait olduğu oyununu öne sürerek tarihi mezarlığı yer bir etti. 

Türkiye'ye dost gibi gözükmeye çalışan Yunanistan, diğer yanda da Türk kültür mirasını ve hafızasını Batı Trakya topraklarından silmeye çalışıyor. Yunanistan'ın bu ırkçı politikaları neticesinde Batı Trakya'daki "Türk hafızası ve kimliği" adım adım kültürel soykırıma tabi tutulmaktadır. 15 Mart Salı günü Bulustra Belediyesine ait iş makinaları, kamyonlar ve işçilerin mezarlıkta yatan Müslümanlara saygısızca davranarak, mezarlıkları iş makinalarıyla yok etmeye başladı. Yunanistan'ın bu hukuksuz ve soykırımcı politikaları neticesinde Batı Trakya'daki Türk hafıza ve kültür mirasının önemli bir noktası yok edilmiş oldu. 

Türkiye ile sözde iyi ilişkiler kurmak isteyen Yunanistan, özde ırkçı ve asimile politikalarını da Batı Trakya'daki soydaşlarımız üzerinden çekmemektedir. Türk mezarlığının yok edilerek yerine çocuk parkı ve spor tesisi yapılması projesi bahanesi sonucu bir Türk mirasının daha Yunan mezalimine kurban gitti.