ISRAIL BASBAKANI BENNET, BATI'NIN AKSINE MOSKOVA ILE ILISKILERIN DEGERLI OLDUGUNU DUSUNUYOR

Sosyal Medyada Paylaş!

İsrail medyasına göre İsrail Başbakanı Bennet, Batı'nın aksine Moskova ile ilişkilerin değerli olduğunu düşünüyor. İsrail, Suriye'deki İran varlığı ve İran'ın nükleer müzakereleri hususunda da Moskova ile olan ilişkileri önemsiyor...

İSRAİL BAŞBAKANI BENNET, BATI'NIN AKSİNE MOSKOVA İLE İLİŞKİLERİN DEĞERLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Bennett, Batı dünyasının çoğundan farklı olarak Moskova ile bıraktığı açık hattın bir değeri olduğunu göstermeye çalışıyor. Ancak Kremlin'in bahsettiği tek konu Ukrayna değil. İsrail Başbakanı hem nükleer anlaşmayı tartışmak hem de anlaşmak için geldi.

İsrail Başbakanı Bennett'in Moskova'da, dünyanın yarısının Ukrayna'daki savaş ve insani felaketten tek başına sorumlu olarak gördüğü kişiyle yaptığı sürpriz görüşme, Bennett için İsrail'in resmi olarak şimdiye kadar ifade ettiği neredeyse tarafsız pozisyonun haklı olduğunu gösteriyor.

Bennett, Batı dünyasının çoğundan farklı olarak Moskova ile bıraktığı açık hattın bir değeri olduğunu göstermeye çalışıyor ve Putin ile diyaloğu sadece "İsrail" meselelerinde değil, aynı zamanda Ukrayna'da neler olup bittiğine dair bir girişim ve Rusya'ya yönelik bir girişimde bulunuyor.

Kaynak: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001404462