İsrail Savunma Kuvveti (IDF), Sınır Karakoluna Füze Atılmasının Ardından Lübnan'daki Hizbullah Mevzisini Vurdu

Sosyal Medyada Paylaş!

             İsrail Savunma Kuvveti (IDF), Sınır Karakoluna Füze Atılmasının Ardından Lübnan'daki Hizbullah Mevzisini Vurdu

The Times of Israel'in haberine göre,Lübnan Hizbullah terör grubu, Çarşamba günü kuzey sınırındaki bir İsrail ordusu karakoluna tanksavar güdümlü füzeler fırlattı. İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze Şeridi'ndeki Filistinli Hamas terör grubu tarafından başlatılan yıkıcı bir saldırının ardından İsrail'in güneyinde çatışmalar devam ederken, bir Hizbullah karakoluna insansız hava aracı saldırısıyla yanıt verdiğini söyledi.

Son günlerde kuzey sınırında, bazıları Hizbullah kontrolündeki güney Lübnan'da faaliyet gösteren Filistinli terör grupları tarafından, bazıları ise Hizbullah'ın kendileri tarafından üstlenilen birkaç ölümcül çatışma yaşandı.

Hizbullah, İsrail'in kuzeyindeki Arap el-Aramşe köyü yakınlarındaki bir İsrail ordusu karakoluna düzenlenen tanksavar güdümlü füze saldırısının sorumluluğunu üstlendi.Grup yaptığı açıklamada, saldırının Pazartesi günü İsrail saldırılarında üç üyenin ölümüne bir yanıt olduğunu ve bunun sınırdaki daha önceki çatışmalara yanıt olarak geldiğini söyledi. Hizbullah, füze saldırısında "çok sayıda doğrulanmış zayiata" neden olduğunu iddia etti.IDF, saldırıya yanıt olarak Lübnan'da saldırılar düzenlediğini söyledi, ancak kayıplar hakkında hemen bilgi vermedi.

Ordu, bir insansız hava aracının Lübnan'ın güneyindeki bir Hizbullah karakolunu vurduğunu ve topçuların füze ateşinin kaynağını bombaladığını söyledi.Sınırdaki olayların ortasında, Arap el-Aramşe'de gelen bir roket sireni çaldı ve ordu daha sonra bunun yanlış alarm olduğunu söyledi.

 

Kaynak:IDF strikesHezbollahposition in Lebanonaftermissilesfired at border post | The Times of Israel