İsrail'e Lübnan'dan Füzeler Ateşlendi,Suriye'den Havan Topları Fırlatıldı

Sosyal Medyada Paylaş!

İsrail'e Lübnan'dan Füzeler Ateşlendi,Suriye'den Havan Topları Fırlatıldı

Salı günü hem Lübnan'dan hem de Suriye'den kuzey İsrail'e füzeler fırlatıldı ve İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki Filistinli Hamas terör grubu tarafından başlatılan büyük bir saldırının ardından İsrail'in güneyinde çatışmalar devam ederken, her iki ülkede de bombardıman noktaları düzenledi.

İsrail Savunma Kuvvetleri, Lübnan'dan Batı Celile'ye 15 roket atıldığını ve birçok kasabada sirenlerin çaldığını söyledi. IDF, dört merminin Demir Kubbe hava savunma sistemi tarafından durdurulduğunu, geri kalanının ise açık alanlara düştüğünü ve herhangi bir hasara veya yaralanmaya neden olmadığını söyledi.

Ordu başlangıçta yaptığı açıklamada, roket saldırısına yanıt olarak topçu saldırıları başlattığını söyledi ve daha sonra yaptığı açıklamada, tankların Hizbullah terör grubuna ait iki noktayı bombaladığını söyledi.DF, kısa bir süre sonra, Lübnan'dan kuzeydeki Avivim kasabası yakınlarındaki bir zırhlı araca tanksavar güdümlü bir füze fırlatıldığını söyledi. Hiçbir asker yaralanmadı. Ordu, bir savaş helikopterinin bu saldırıya yanıt olarak üçüncü bir Hizbullah karakolunu vurduğunu söyledi.

Ordudan yapılan açıklamada, "IDF tüm senaryolara hazırlıklı ve İsrail Devleti sakinlerini korumaya devam edecek" denildi.

 

Kaynak:MissilesfiredfromLebanon, mortarslaunchedfromSyria as northernfrontheatsup | The Times of Israel