İsveç Parlamentosu'nun PKK'lı Vekili(!)

Sosyal Medyada Paylaş!

Terör örgütü PKK, İsveç'te devlet mekanizmalarına kadar nüfuz etmiş vaziyette. İsveç Parlamentosu'nda da bu terör kangreni güç kazanmış hatta İsveç Başbakanı'nın kim olacağına karar verecek seviyeye gelmiş durumda. 1970 İran doğumlu Amineh Kakabaveh, İsveç Parlamentosu'nda adeta PKK'nın bir elçisi olarak görev yürütüyor ve Türkiye aleyhindeki tüm kararlarda öncü rol oynuyor. 

ÇOCUK SAVAŞÇIYDI

Terör ile tanışıklığı çok erken yıllara rastlayan Kakabaveh, henüz 13 yaşındayken İran'da faaliyet yürüten etnik bölücü ve PKK çizgisindeki KOMALA isimli terör örgütüne katıldı. Burada çok uzun yıllar terör faaliyetlerinde bulunan ve ön cephelerde yer yer Türk Ordusu'na yönelik eylemlerde de yer alan Kakabaveh ilerleyen süreçte yine Yunanistan üzerinden Avrupa'ya kaçarak terörün silahlı kanadındaki faaliyetlerine ara vermiştir. 90'lı yıllarda Irak'ta yaralanan Kakabaveh mülteci kılığında Türkiye girmiş ve burada 1 yıl Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk Milleti'nin ekmeğini suyunu içmiştir. Ardından İsveç'e kaçarak burada yaşamaya başlayan Kakabaveh, terör örgütü PKK'nın kendisine sağladığı terör diasporasının gücünü kullanarak propaganda ve Türkiye düşmanı faaliyetlerine devam etmiştir. 

KAKABAVEH VE PKK'NIN TERÖR AJANDASI

Terörist başı Öcalan'ın bizzat kurguladığı propaganda ve paravan faaliyet stratejisini İsveç'te pratiğe dökmeye başlayan Kakabaveh burada sözde kanaat önderi olmaya soyunmuştur. Yürüttüğü faaliyetler için PKK diasporasından ciddi destek alırken diğer yandan Türk düşmanı tüm kitlelerden de destekler görmüştür. Kakabaveh terörü o kadar içselleştirmiş birisidir ki 2016 yılında kaleme aldığı biyografisinin ismi bile "Amineh-Kalaşnikof'tan Büyük Değil" ismini taşımaktadır ki kitap ciddi şekilde Kakabaveh'in çocuk yaşlarından itibaren yürüttüğü silahlı terör faaliyetlerini romantize etmeyi hedeflemektedir. 

İSVEÇ'TE PKK TAHAKKÜMÜ

İsveç Parlamentosu'na giren Kakabaveh, İsveç'teki Sosyal Demokrat koalisyon hükümetine PKK için tavizler kopartmak şartıyla destek vermiştir ve İsveç'teki tüm hükümet kurulumu da bu destek üzerine kurgulanmıştır. Kakabaveh sıklıkla PKK için taleplerde bulunan ve karşılanmadığı durumlarda ise İsveç siyasetini tehdit eden bir politik terör stratejisi uygulamaktadır. İsveç siyasal sisteminin açıklarından yararlanarak kendisini bir denge unsuru haline getiren Kakabaveh, İsveç'in iç ve dış politikasını kendi karanlık emelleri uğruna baskı altına almaktadır. 2019 yılında bu talepkar ve terör faydasını gözeten davranışları nedeniyle üyesi olduğu Sol Parti'den kamuoyu baskısının da etkisiyle ihraç edilmiştir. Kakabaveh son zamanlar İsveç'in NATO üyeliği hususunda ciddi bir baskı oluşturmaya çalışıyor. Özellikel destek sunduğu hükümeti de tehdit eden Kakabaveh; "NATO üyeliği için Türkiye'nin şartlarına evet denilmemeli aksi takdir de bunun bir bedeli olur..." ifadeleriyle İsveç Hükümeti'ne ve halkına ciddi tehditler savurmaktadır. Daha önce de İsveç'te hükümetin kurulması için PKK ile İsveç'in şuanki başbakanı Andersson arasında örtülü bir anlaşmanın olduğu iddia edilmiş ve bu anlaşmanın merkezinde ise Kakabaveh'in olduğu vurgulanmıştı. Bugün gelinen noktada İsveç siyaseti çocukluğunda itibaren silahlı terör faaliyetlerinden bulunmuş ve Avrupa'da uyuşturucu piyasasından ciddi bir gelir elde terör örgütünün bir temsilcisi tarafından yönlendirilmektedir. Kakabaveh vakası son derece ciddi bir gerçeklik olarak karşımızda durmaktadır.