Karadeniz Holding Türk Bayrağını Dünyanın Bir çok yerinde Dalgalandırıyor!

Sosyal Medyada Paylaş!

Karadeniz Holding ve Danışma Kurulu Üyemiz Sayın Osman Karadeniz’i kutluyor, Türk Bayrağını dünyanın bir çok yerine insanları aydınlatarak taşıdıkları için tebrik ediyoruz. Gurur duyuyoruz.

İnşa ettiği elektrik santrali gemileri ile Küba’nın elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayan Karadeniz Holding, Küba’ya 4. elektrik gemisini gönderecek. Firma, “powership” denilen elektrik gemileriyle 10 ülkeye elektrik ihraç ediyor.

1948’de kurulan ve 1996’da enerji sektörüne giriş yapan Karadeniz Holding, 2019’dan bu yana Küba’ya elektrik ihraç ediyor.

2018’de Karadeniz Holding, Küba ile enerji anlaşması imzaladı ve 3 elektrik gemisi Küba’ya gönderilmek üzere hazırlandı. Küba ve Karadeniz Holding, 4. elektrik gemisinin Küba’ya gönderilmesi konusunda anlaştı.

Karadeniz Holding gemileri, 2019’da Küba’nın başkenti Havana’nın batısında yer alan Artemisa’nın Mariel Limanı’na demirledi. Üç gemi, toplamda 184 megavat elektrik üreterek Küba’nın elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu karşılıyor. Dünya Gazetesi yazarı Kerim Ülker’in haberine göre, Karadeniz Holding ve Küba arasında 4. elektrik gemisi anlaşması imzalandı. Elektrik gemilerinin, karaya inşa edilen santrallerin yarı süresinde üretime hazır hale geldiği ve ekonomik sıkıntı yaşayan ülkelerin bu sebeple elektrik gemilerini tercih ettiği açıklandı.