KARADENIZ'DE IKINCI MUJDE! CIHAT YAYCI 'SURPRIZ OLMAZ' DEDI.

Sosyal Medyada Paylaş!

Karadeniz'de ikinci müjde duyuruldu! Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, "Sürpriz olmaz. Bu bir başlangıç demiştim. Çünkü Karadeniz’deki MEB'imizde 272 yıl Türkiye’nin doğalgaz ihtiyacını karşılayacak gaz hidrat yatakları var." değerlendirmesinde bulundu.

Karadeniz'de ikinci müjde! Bulunan doğalgaz rezervi yakında tüm dünyaya duyurulacakSabah Gazetesi'nden Yavuz Donat bugünkü yazısında bizzat görüp incelediği Filyos Limanı ile ilgili önemli bilgiler paylaşırken Karadeniz'de ikinci bir müjdenin daha gelmek üzere olduğunu duyurdu. Türkiye'nin 150 yıllık hayalinin gerçekleşeceğini belirten Donat, bu yeni müjdenin bölgenin kaderini değiştireceğinin altını çizdi.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/video/turkiye/son-dakika-karadenizde-ikinci-mujde-bulunan-dogalgaz-rezervi-yakinda-tum-dunyaya-duyurulacak

KARADENİZ'DEKİ MEB'İMİZ 272 YIL TÜRKİYE'NİN DOĞALGAZ İHTİYACINI KARŞILAYABİLECEK GAZ HİDRAT YATAKLARINA SAHİP

Konuya ilişkin Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı; "Sürpriz olmaz. Bu bir başlangıç demiştim. Çünkü Karadeniz’deki MEB'imizde 272 yıl Türkiye’nin doğalgaz ihtiyacını karşılayacak gaz hidrat yatakları var. Doğu Akdeniz’de ise bunun en az 2 katı var. 11 yıl önce veriye dayalı yazdım." değerlendirmelerinde bulundu.YAYCI'NIN 2011 MAKALESİNDE BELİRTİLMİŞ VE HARİTALANDIRILMIŞTI

Cihat Yaycı'nın 2011 yılında kaleme aldığı makalede Karadeniz'in gaz hidrat bakımından zenginliği verilerle vurgulanmış ve gaz hidrat alanlarını gösteren bir harita sunulmuştu.