KAZAK, KIRGIZ, AZERI, TURKMEN, OZBEK YOK, TURK VAR!

Sosyal Medyada Paylaş!

Doç. Dr. Cihat Yaycı Türkçe adlandırılmalara dikkat edilmesini gerektiğini, sanki 'Türkmen' diye ayrı bir soy varmış gibi gösterilmeye çalışılan emperyalist bir algı yönetimi faaliyeti döndüğünü ve Kazak, Kırgız, Azeri, Türkmen, Özbek değil, yalnızca TÜRK olduğunu belirtti.

TÜRKMEN YOK, TÜRK VAR!

Doç. Dr. Cihat Yaycı yaptığı açıklamada, "Irak ve Suriye'de yaşayan Türkler Türkmen değil, TÜRK'tür! O bölgede Türkmeneli değil "TÜRKELİ" dir. Bölgeyi tarif eden Hilal'in ismi de "TÜRK HİLALİ" dir." açıklamasında bulundu.

'TÜRKMEN' GİBİ SANKİ AYRI BİR SOY VARMIŞ GİBİ YÜRÜTÜLEN ALGI OPERASYONU

Yaycı, Türkçe adlandırmalara dikkat edilmesi gerektiğini belirtirken, 'Türkmen' ibaresinin emperyalistlerin algı yönetimi faaliyeti olduğunu belirtti. Yaycı, "Türkçe adlandırmalara dikkat edelim ve 'TÜRKMEN' gibi sanki ayrı bir soy varmış gibi göstermeye çalışan emperyalist algı operasyonuna alet olmayalım." dedi.

KAZAK, KIRGIZ, AZERİ, TÜRKMEN, ÖZBEK YOK, TÜRK VAR!

"Kazak, Kırgız, Azeri, Türkmen, Özbek yok, TÜRK var!" diyen Yaycı, Türklük ve Türk Dünyasının müthiş dinamik bir küresel güç potansiyeline sahip olduğunu ve son dönemdeki “Türk Devletleri Teşkilatı, Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali gibi” oluşumların da bu potansiyelin farkına varıldığını göstermeye başladığını ifade etti. Yaycı, "Türk Dünyasının tek yumruk olması idealimizdir." değerlendirmesinde bulundu.