KERKUK'UN PESMERGEYE TESLIMINE DEVLET BAHCELI'DEN TEPKI!

Sosyal Medyada Paylaş!

KERKÜK’ün Peşmerge’ye teslimine bir tepkide Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli, “Kerkük’ü Peşmerge'nin eline ve emeline bırakmak için plan yapanlar aklını başına almalı, ateşle oynamaktan vazgeçmeli. Kerkük Türk’tür, Türkmenlerin canevidir. Dünya her şey olur ama Kerkük Türksüz olamaz” dedi.

Devlet Bahçeli'den 'Kerkük' açıklaması: Gerekirse soydaşlarımızla birlikte Kerkük'te etten duvar öreriz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kerkük'ün peşmergenin kontrolüne geçme iddiaları ile ilgili konuşan Bahçeli, 'Kerkük'ün statüsü ve tarihi dokusu üzerinde oyun kuranların, bu Türkmen kentini peşmergenin eline ve emeline bırakmak için plan yapanların aklını başına alması, ateşle oynamaktan vazgeçmeleri çağrımdır.

Kerkük Türk'tür, Türkmenlerin canevidir. Bu Türk kentinin peşmergenin denetim ve kontrolüne girmesi bölgesel dengeyi alt üst edecektir. Hiç kimse böylesi bir rezalete, bedeli çok ağır olacak bir işgal girişimine heveslenmemelidir.

Dünya her şey olur, ama Kerkük Türksüz olamaz, Türkmenlik onuru yere düşürülemez. Bir oluruz, beraber oluruz, gerekirse soydaşlarımızla birlikte Kerkük'te etten duvar öreriz. Kerkük'ün bir girişi vardır, ama çıkışı asla yoktur.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.yenisafak.com/video-galeri/gundem/devlet-bahceliden-kerkuk-aciklamasi-gerekirse-soydaslarimizla-birlikte-kerkukte-etten-duvar-oreriz-2227804