KKTC CUMHURBASKANI ERSIN TATAR'IN AMIRAL YAYCI ILE GERCEKLESTIRDIGI GORUSME YUNAN BASININDA GUNDEM OLMAYA DEVAM EDIYOR

Sosyal Medyada Paylaş!

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Cihat Yaycı ile yaptığı görüşme Yunanistan'da gündem olmaya devam ediyor...

KKTC CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR VE CİHAT YAYCI GÖRÜŞMESİ YUNAN BASININDA...

Yunanistan merkezli yayın yapan Pentapostagma gazetesi KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Cihat Yaycı'nın gerçekleştirdiği görüşmeyi gündemine taşıdı. Haberde, "Cihat Yaycı ile görüşen Ersin Tatar, Türkiye ile işbirliğine her alanda devam edeceklerini bildirdi" ifadelerine yer verildi. Rumlara Tatar'ın iğnesinin battığını ifade eden Pentapostagma, Tatar'ın "Kıbrıslı Rumların Doğu Akdeniz'in kaynaklarını sömürmesine izin vermeyeceğiz" söylemine de yer verdi.

TATAR: KIBRIS MESELESİ TÜRKİYE İLE ORTAK BİR MESELE VE BİR NAMUS MESELESİ

Haberin devamında ASAM TÜRK DEGS Başkanı Amiral Cihat Yaycı ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulunduğu ifade edilen KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın, Kıbrıs meselesinin Türkiye ile ortak bir mesele ve bir "namus" meselesi olduğunu kaydettiği ve yeni politikanın uygulanmasının Türkiye ile tam bir uyum içinde olmasının yanı sıra ilişkilerinin güçlendirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği ifade edildi.

Kaynak: https://www.pentapostagma.gr/ethnika-themata/kypriako/7064132_kollise-i-belona-toy-tatarden-tha-epitrepsoyme-stoys