KUZEY AKIM 2 BORU HATTI PROJESININ ARKASINDAKI ISVICRE MERKEZLI SIRKET IFLAS BASVURUSUNDA BULUNDU

Sosyal Medyada Paylaş!

Kuzey Akım 2 boru hattı Projesinin arkasındaki İsviçre merkezli şirket iflas başvurusunda bulunduğunu ve 106 çalışanını işten çıkardığını doğruladı...

Nord Stream 2 operatörü iflas başvurusunda bulundu ve tüm çalışanları işten çıkardı

Bir yetkili İsviçre radyosu SRF'ye yaptığı açıklamada, Nord Stream 2 boru hattının arkasındaki İsviçre merkezli şirketin iflas başvurusunda bulunduğunu ve 106 çalışanını işten çıkardığını doğruladı. Uzun zamandır Avrupa'nın Rusya'ya olan enerji bağımlılığını artıracak bir Kremlin etkisi projesi olarak görülen Nord Stream 2, Vladimir Putin'in Ukrayna'yı işgaliyle tetiklenen Batı yaptırımlarının ilk hedeflerinden biriydi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Putin'in Rus birliklerine bir "barış koruma" görevi için doğu Ukrayna'ya gitme emri vermesinden bir gün sonra, 11 milyar dolarlık doğal gaz boru hattının onaylanmasının geçen Salı günü askıya alınacağını söyledi. Boru hattı tamamen inşa edildi, ancak gaz henüz akmaya başlamamıştı.

ABD Başkanı Biden, trans-Atlantik ittifakı için büyük baş ağrılarına neden olan bir projeye büyük olasılıkla ölümcül darbeyi ele alan Nord Stream 2 AG ve şirket yetkilileri üzerindeki yaptırımlardan feragat ederek iptal etti.

Kaynak: https://news.yahoo.com/operator-nord-stream-2-files-190612218.html