LIBYA TEMSILCILER MECLISI HEYETI’NIN ASAM TURK DEGS VE CIHAT YAYCI'YA YAPMIS OLDUGU ZIYARET YUNAN MEDYASINDA GUNDEM OLMAYA DEVAM EDIYOR!

Sosyal Medyada Paylaş!

 

Libya Temsilciler Meclisi Heyeti’nin ASAM TÜRK DEGS ve Cihat Yaycı’ya yapmış olduğu ziyaret Yunan medyasında gündem olmaya devam ediyor. Yunan spiker, “Eğer bu doğruysa, Yunan tarafının da hareket etmesi gerektiği açıktır.” ifadelerini kullandı.

 

YUNAN SPİKER: “EĞER BU DOĞRUYSA, YUNAN TARAFININ DA HAREKET ETMESİ GEREKTİĞİ AÇIKTIR”

 

Hafter’e bağlı Libya Temsilciler Meclisi Heyeti’nin ASAM TÜRK DEGS’i ve Cihat Yaycı’yı ziyaretinden, Libya-Türkiye MEB anlaşmasının Libya’ya kazandırdığını Hafter’e bağlı temsilciler meclisine de açıkça anlatılmış olmasından oldukça rahatsız olan Yunan spiker, “Eğer bu doğruysa, Yunan tarafının da hareket etmesi gerektiği açıktır” dedi.

 

 

YUNAN SPİKER: DOĞU AKDENİZ NEZAKETE YER OLMAYAN ŞİDDETLİ BİR MÜCADELE

 

Yunan spiker konuşmasında, “Türkiye ekonomik sıkıntılara rağmen bütün bu bölgelere askeri güçler olarak sızmaya, burada olan devletlerle ittifaklar kurmaya ve güçlendirmeye devam ediyor. Ve tabii ki Libya’dan bahsediyorum. Emekli bir subay olan arkadaşımın bana işaret ettiği bir şeyden çok etkilendim. Libya parlamentosu heyeti ve Hafter’e bağlı aşiretler Türkiye ziyareti sırasında Cihat Yaycı ile görüşmek için bir araya geldiler. Cihat Yaycı Mavi Vatanı ortaya çıkaran adamdır. Kendisi sosyal medya platformlarımda da duyurdukları iddiaya göre, onları Türk-Libya paktının iyi ve güzel olduğuna ikna ettiğini söylediler. Eğer bu doğruysa, Yunan tarafının da hareket etmesi gerektiği açıktır. Çünkü esas olarak iletişimsel bir karaktere sahip olan bu tür açıklamalar cevapsız kalmamalıdır. Eğer istiyorsanız ve niyetinizde varsa şunu bilin ki asıl duygularla bir centilmenlik tartışmasının içinde değiliz. Burada nezakete yer olmayan Doğu Akdeniz’deki nihai hakimiyetin ödülüyle ilgili şiddetli bir mücadeleden bahsediyoruz.” dedi.