LIBYA TEMSILCILER MECLISI HEYETININ CIHAT YAYCI VE TURK DEGS'I ZIYARETI ITALYAN BASININDA GUNDEM OLDU

Sosyal Medyada Paylaş!

İtalyan Limesonline isimli haber sitesi, Libya Temsilciler Meclisi Heyeti'nin ASAM-TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı'ya ve Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'ne yaptıkları ziyareti gündeme taşıdı. Libya Temsilciler Meclisi Heyeti'nin gerçekleştirilen toplantının sonucunda 27 Kasım 2019'da gerçekleştirilen Libya-Türkiye MEB anlaşmasının 'Libya'nın çıkarına' olduğu sonucuna vardığını ve bu antlaşmanın uygulanması yönünde koruma sözü verdikleri belirtildi.

LİBYA TEMSİLCİLER MECLİSİ HEYETİNİN CİHAT YAYCI VE TÜRK DEGS'İ ZİYARETİ İTALYAN BASININDA GÜNDEM OLDU

"Hafter'in Libya'daki FİLOTÜRK Hareketi" başlığını atan İtalyan Limesonline isimli haber sitesi, Libya Temsilciler Meclisi Heyetinin ASAM-TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı'ya ve Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'ne yaptıkları ziyareti gündemine taşıdı.

HEYET HAFTER'E ÇOK YAKIN KİŞİLERDEN OLUŞUYORDU

İtalyan haber sitesi, "18 Aralık'ta Tobruk Temsilciler Meclisi'nden bir heyet, Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'ni (TÜRK DEGS) ziyaret ederek, eski Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı ile görüştü. Türkiye ile Trablus hükümeti arasındaki deniz sınırlarının sınırlandırılmasına ilişkin anlaşma üzerine brifing alan heyet, Hafter'e çok yakın kişilerden oluşuyor ve Youssef al-Aqouri ve Issa al-Araibi gibi isimler yer alıyordu" ifadelerini kullandı.

LİBYA TEMSİLCİLER MECLİSİ HEYETİ LİBYA-TÜRKİYE MEB ANLAŞMASINI KORUMA SÖZÜ VERDİ

Haberin devamında, Libya Temsilciler Meclisi Heyeti'nin toplantının sonucunda 27 Kasım 2019'da gerçekleştirilen Libya-Türkiye MEB anlaşmasının 'Libya'nın çıkarına' olduğu sonucuna vardığını ve bu antlaşmanın uygulanması yönünde koruma sözü verdikleri belirtildi.

Kaynak: https://www.limesonline.com/notizie-mondo-oggi-23-dicembre-putin-italia-ruolo-trattative-nato/126196