LIBYA TEMSILCILER MECLISI HEYETININ TURK DEGS VE CIHAT YAYCI'YA YAPTIKLARI ZIYARET GUNDEM OLMAYA DEVAM EDIYOR

Sosyal Medyada Paylaş!

Libya Temsilciler Meclisi Heyetinin TÜRK DEGS ve Cihat Yaycı'ya yaptıkları ziyaret gündem olmaya devam ediyor.

THE LİBYA ODSERVER: LİBYA TEMSİLCİLER MECLİSİ LİBYA-TÜRKİYE MEB ANLAŞMASI LİBYA'NIN LEHİNE VE TEMSİLCİLER MECLİSİ TARAFINDAN KORUNACAK

71 bin takipçisi olan ve Libya'dan günlük haberler paylaşan The Libya Observer twitter hesabı, "Libya Temsilciler Meclisinin Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı ile yaptığı görüşmede, deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasına ilişkin Libya-Türkiye anlaşmanın Libya'nın lehine olduğunu söyleyerek bu anlaşmayı övdüklerini ve koruyacaklarını belirtti.

TURKEY IN THE WORLD: HEYET GEÇTİĞİMİZ GÜN CB ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

23 bin takipçili Turkey In The World twitter sayfası, "Libya’da Hafter yanlısı Temsilciler Meclisi Başkanvekili Fevzi El-Nuveyri ve beraberindeki heyet, Cihat Yaycı’yı ziyaret ederek Libya-Türkiye arasında imzalanan deniz yetki anlaşmasının Libya’nın lehine olduğunu beyan etti. Heyet geçtiğimiz gün CB Erdoğan ile görüşmüştü." diyerek duyurdu.

FEBRUARYCHANNEL: LİBYA-TÜRKİYE MEB ANLAŞMASININ İKİ ÜLKE İÇİN DE ÖNEMİNDEN BAHSEDİLEREK KORUNMASI ADINA ÇALIŞILACAĞI YÖNÜNDE MUTABIK KALINDI

230 bin FebruaryChannel twitter hesabı ise, "Fawzi Al-Nuwari başkanlığındaki Temsilciler Meclisi'nden bir heyet, Türkiye Cumhuriyeti ziyareti sırasında, deniz sınırlarının çizilmesi sürecinde en önemli rolü oynayan Türk Deniz Kuvvetleri eski Kurmay Başkanı Cihat Yaycı ile bir araya geldi. Libya-Türkiye MEB anlaşmanın iki ülke için de öneminden bahsedilerek korunması adına çalışılacağı yönünde mutabık kalındı." değerlendirmesinde bulundu.