MAVI VATAN DENIZCILIK VE GLOBAL STRATEJILER DERNEGI'NIN GAZIANTEP TEMSILCISI RUHI AYTAC OLDU

Sosyal Medyada Paylaş!

Mavi Vatan Denizcilik ve Global Stratejiler Derneği (bilinen adı ile TÜRK DEGS) Türkiye sathına yayılıyor. Şimdi de Gaziantep'te Sn. Ruhi Aytaç temsilcimiz oldu.

Aytaç, Mavi Vatan Derneği Gaziantep temsilcisi oldu

Mavi vatan Denizcilik ve Global Stratejiler Derneği Gaziantep Temsilciliğine Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Gazeteci Ruhi Aytaç getirildi. Derneğin yönetim kurulu ve üyeleri arasında üst düzey isimler bulunuyor.

FETÖ Metre’nin mucidi, Libya mutabakatının mimarı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı tarafından kurulan Ankara merkezli derneğin çalışmalarının İstanbul’dan yönetileceği bildirildi.

Dernek temsilciliğinin Gaziantep’te kurulması ile ilgili açıklama yapan Ruhi Aytaç, mavi vatan konusunun Türkiye için hayati önem taşıdığını söyledi. Mavi vatan konusunda yapmış olduğu çalışmalarla bilinen Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın Başkanı olduğu Türk Denizcilik ve Stratejiler Derneği’ni kurumsallaştırmak ve mavi vatan hareketinin bir ya da birkaç kişiye değil tüm milletimize ve ülkemize ait bir hareket olması amacıyla derneğin kurulduğunu söyledi.

Mavi Vatan Denizcilik ve Global Stratejiler Derneği’nin Danışma Kurulu, Yönetim Kurulu ve üyeleri arasında çok önemli isimlerin yer aldığına dikkat çeken Aytaç, “Eski Dışişleri Eski Bakanı Şükrü Sina Gürel, Denizcilik Eski Bakanı Burhan Kara, Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Emekli KKTC Büyükelçisi Çavlan Süerdem, Emekli Büyükelçi Şükrü Elekdağ, Emekli Büyükelçi Osman Paksüt, Emekli Büyükelçi Tugay Uluçevik, Emekli Büyükelçi Uluç Özülker, Emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü, Prof. Dr. Mitat Çelikpala, Prof. Dr. Ahmet Kasım Han, Prof. Dr. Hasan Ünal, Dr. Hüseyin Beyazıt, Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Prof. Dr. Hakan Karan, Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Prof. Dr. Kürşad Zorlu, Prof. Dr. Salih Saner, Prof. Dr. Nurşin Güney, Prof. Dr. Harun Özdaş, Prof. Dr. İslam Safa Kaya, Necdet Pamir, denizcilik sektöründen Osman Karadeniz, Levent Deval, Umur Uğurlu, Hakan Karabacak, Suat Yamanel, İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Ahmet Saruhan gibi isimler yer alıyor.” dedi.

Kaynak: http://www.gazianteppusula.com/haber/aytac-mavi-vatan-dernegi-gaziantep-temsilcisi-oldu-haberi-104912.html