MİÇOTAKİS, CİHAT YAYCI'NIN MAVİ VATAN HARİTASINI MACRON'A ŞİKAYET EDİYOR!

Sosyal Medyada Paylaş!

Mayıs ayından bu yana yaptığım tüm yurtdışı gezilerinde ve uluslararası toplantılarda Cihat Yaycı'nın çizdiği Mavi Vatan haritasını şikayet eden Yunanistan Başbakanı Miçotakis 12 Eylül 2022 Pazartesi günü Fransa'ya gerçekleştireceği ziyarette de Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a sözde Türk revizyonizmi ifadeleriyle Cihat Yaycı'nın çizdiği Mavi Vatan Haritasını şikayet edeceği Yunan medyası tarafından  belirtildi. 

Yunanistan'ın Fransa'dan almaya hazırlandığı Rafale uçakları ve Belharra Fırkayteninin de gündem de olacağı toplantı da Yunan Başbakanı, saldırgan ve yayılmacı emellerine destek arayışı ana merkezde olacak. Diğer yandan Mayıs 2022 tarihinde ABD'yi ziyaret eden Miçotakis burada Biden ile yaptığı görüşmede Cihat Yaycı'nın Mavi Vatan haritasını şikayet etmiş ardından Haziran ayında yapılan AB liderler zirvesinde de aynı haritayı göstererek şikayetlerine devam etmiş sonrasında ise Alman Şansölyesi Scholz'a aynı haritayı vererek şikayette bulundu. 

Miçotakis bugün ise Mavi Vatan şikayet gezisine Fransa'yı da ekleyerek Türkiye'ye yönelik algı ve kara propaganda faaliyetlerine yeni bir diplomatik halka ekliyor!

KAYNAK: https://www.tanea.gr/2022/09/11/politics/synantisi-mitsotaki-makron-ti-deytera-sto-parisi/