MILLI GAZETE MAVI VATAN DENIZCILIK VE GLOBAL STRATEJILER DERNEGINI GUNDEMINE TASIDI

Sosyal Medyada Paylaş!

Milli Gazete Mavi Vatan Denizcilik Ve Global Stratejiler Derneği'ni gündemine taşıdı. TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı önderliğinde kurulan Mavi Vatan Denizcilik Ve Global Stratejiler Derneği'nin Yönetim Kurulu üyeleri arasında da üst düzey isimler bulunduğu belirtildi.

Mavi Vatan Denizcilik Ve Global Stratejiler Derneği Kuruldu

Müstafi Tümamiral Doç.Dr. Cihat Yaycı’nın öncülüğünde Mavi Vatan Denizcilik Ve Global Stratejiler Derneği kuruldu. Yönetim Kurulu ve üyeleri arasında üst düzey isimler bulunuyor.

Türkiye için hayati öneme haiz olan Mavi Vatan konusunda yapmış olduğu çalışmalarla bilinen Müstafi Tümamiral Doç.Dr. Cihat Yaycı, Başkanı olduğu TÜRK DEGS’i kurumsallaştırmak ve Mavi Vatan hareketinin bir ya da birkaç kişiye değil tüm milletimize ve  ülkemize ait bir hareket olması amacıyla Mavi Vatan Denizcilik ve Global Stratejiler Derneği (Mavi Vatan DEGS Derneği)’ni kurdu.

MENSUPLARI ARASINDA ÜST DÜZEY İSİMLER VAR

Mavi Vatan Denizcilik ve Global Stratejiler Derneği’nin Danışma Kurulu, Yönetim Kurulu ve üyeleri arasında çok önemli isimlerin olduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Mavi Vatan DEGS Derneği’nin mensupları arasında Dışişleri Eski Bakanı Şükrü Sina Gürel, Denizcilik Eski Bakanı Burhan Kara, Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Emekli KKTC Büyükelçisi Çavlan Süerdem, Emekli Büyükelçi Şükrü Elekdağ, Emekli Büyükelçi Osman Paksüt, Emekli Büyükelçi Tugay Uluçevik, Emekli Büyükelçi Uluç Özülker, Emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü, Prof. Dr. Mitat Çelikpala, Prof. Dr. Ahmet Kasım Han, Prof. Dr. Hasan Ünal, Dr. Hüseyin Beyazıt, Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Prof. Dr. Hakan Karan, Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Prof. Dr. Kürşad Zorlu, Prof. Dr. Salih Saner, Prof. Dr. Nurşin Güney, Prof. Dr. Harun Özdaş, Prof. Dr. İslam Safa Kaya, Necdet Pamir, denizcilik sektöründen Osman Karadeniz, Levent Deval Umur Uğurlu, Hakan Karabacak, Suat Yamanel, İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Ahmet Saruhan gibi isimler yer alıyor. Kısa sürede tüm yurttan vatandaşların dahil olmasıyla üye sayısını ve Mavi Vatan hareketinin gücünü artırmayı amaçlayan Mavi Vatan DEGS Derneği’nin merkezinin Ankara’da bulunacağı fakat çalışmaların İstanbul merkezli olarak yürütüleceği belirtildi.

Kaynak: https://www.milligazete.com.tr/haber/8327473/mavi-vatan-denizcilik-ve-global-stratejiler-dernegi-kuruldu