Moskova’da bugün FETÖ hücre evlerine operasyonlar yapıldığı ve gözaltına alınanların örgüt lideri olarak Fethullah Gülen’in ismini verdiği Rus basınında yer almıştır.

Sosyal Medyada Paylaş!

Rusya'da yayım yapan haber ajansı RIA'nın 5 Ekim 2021 tarihli haberine göre, Moskova’da FETÖ hücre evlerine operasyonlar yapıldığı ve gözaltına alınanların örgüt lideri olarak Fethullah Gülen’in ismini verdiği bilgisi yer aldı.

 

MOSKOVA'DA AŞIRILIK YANLISI HÜCRE ORTAYA ÇIKTI

Habere göre FETÖ aşırılık yanlısı bir örgüt olarak tanımlandı ve FETÖ örgütünün ortakları, radikal ideolojilerini desteklemek için Rusya'da da paralel bir sistem oluşturmaya çalıştı. Bir terör ve casusluk örgütü/yapılanması olan FETÖ'nün, bunu gerçekleştirmek için her şeyden önce "yabancı ülkelerden birinin dini merkezlerinde eğitim için seçilen öğrencilere yoğunlaşacağı" ve "Moskova'nın öğrenci gençliği arasından" yeni katılımcılar seçtiği belirtildi.

FETÖ'NÜN RUSYA YAPILANMASI DEŞİFRE OLDU

RF İçişleri Bakanlığı'nın mesajında ​​da belirtildiği gibi, aşırılık yanlıları "FETÖ'cüler" Rusya'da ideolojik temellerini yapılandırmak için toplamda 250'den fazla hücre evi toplantısı düzenlediler.

Kaynak: https://ria.ru/amp/20211005/ekstremisty-1753135539.html