NAUTICAL GEO'NUN TURK DENIZ YETKI ALANLARINI IHLALI DOGU'DAN BATI'YA SON SURAT DEVAM EDIYOR

Sosyal Medyada Paylaş!

NAUTICAL GEO araştırma gemisi iki gün içerisinde Türk Deniz Yetki Alanları'nı Doğu'dan Batı'ya ihlal ederek hukuksuzluğuna ve ihlallerine devam ediyor. TÜRK DEGS ihlalleri haritalandırarak, Türkiye'den izin alınıp alınılmadığını, alındıysa sadece Türkiye'den mi alındığını merak ediyor. Yetkililerden açıklama bekliyoruz...

NAUTICAL GEO TÜRKİYE'DEN İZİN ALDI MI?

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi, 16 Kasım 2021 tarihinde yaptığı açıklamada NAUTICAL GEO'nun Türk Deniz Yetki Alanlarını ihlal etmeye devam ettiği bildirilmiş ve bu ihlali haritalandırmıştı. NAUTICAL GEO'nun Türk Deniz Yetki Alanlarını ihlal etmeye devam ettiğini duyuran TÜRK DEGS'den yapılan açıklamada, "NAUTICAL GEO, Türk Deniz Yetki Alanlarını İhlal Etmeye Devam Ediyor! NAUTICAL GEO Gemisi bir araştırma gemisidir. Deniz Yetki Alanımızdan geçerken (araştırma yapmasa dahi alması gerekir) Türkiye’den izin aldı mı? Aldıysa sadece Türkiye’den mi izin aldı? Merak ediyoruz!" açıklamasında bunulmuştu.

NAUTICAL GEO'NUN TÜRK DENİZ YETKİ ALANLARINI İHLALİ DOĞU'DAN BATI'YA SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi NAUTICAL GEO'nun 17 Kasım 2021 tarihli konumunu haritalandırdı. Haritada da görüldüğü üzere ihlalin doğudan batıya kat ettiği gözüküyor. TÜRK DEGS'den yapılan açıklamada, "Türk Deniz Yetki Alanlarını NAUTİCAL GEO Araştırma Gemisi (araştırma yapsa da yapmasa da geçişi izne tabidir) doğudan batıya kat etti. Hala ilgili makamlardan sorumuza cevap gelmedi!" ifadelerine yer verildi.

İŞTE 17 KASIM 2021 TARİHLİ NAUTICAL GEO GEMİSİNİN TÜRK DENİZ YETKİ ALANLARINI İHLALİ