ODIN FINDER GEMISININ YENI ARASTIRMA SAHASI: GKRY BU KEZ BIRAZ ISLAH OLMUSA BENZIYOR!

Sosyal Medyada Paylaş!

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi, İtalyan bayraklı Odin Finder gemisinin yeni çalışma alanını haritalandırdı ve "GKRY bu kez biraz ıslah olmuşa benziyor!" değerlendirmesinde bulundu.

GKRY BU KEZ BİRAZ ISLAH OLMUŞA BENZİYOR!

İtalyan bayraklı Odin Finder gemsinin yeni çalışma alanını haritalandıran Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi, "GKRY bu kez biraz ıslah olmuşa benziyor!" değerlendirmesinde bulundu. Yapılan açıklamada, "ODİN FİNDER gemisi için TPAO’nun ruhsat sahalarına girmeyecek (her ne kadar olması gereken MEB’imize girseler ve KKTC’yi yok saysalar da) şekilde bir araştırma sahası seçmişler." ifadelerine yer verildi.

GKRY'NİN SON 3 AY İÇİNDEKİ HAKSIZ VE HUKUKSUZ ŞEKİLDE İLAN ETTİĞİ NAVTEX ALANLARI

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi tarafından yapılan bir diğer çalışma ise 'GKRY'nin Son 3 Ay İçindeki Haksız ve Hukuksuz Şekilde İlan Ettiği Navtex Alanları'nı haritalandırmak oldu. "GKRY'nin son 3 ay içindeki haksız ve hukuksuz şekilde ilan ettiği Navtex alanları;" notu ile duyurulan haritada 21-23 Ekim 2021 Nautical Geo Navtex'ine, 12-17 Kasım 2021 Nautical Geo Navtex'ine ve 17 Aralık-01 Ocak 2021 Odin Finder Navtex'ine değinildi.