PESKOV: "ANKARA'NIN DONBASS'TAKI TEMSILCILERI DIYALOG MASASINA CAGIRMASI ONEMLI"

Sosyal Medyada Paylaş!

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitri Peskov'a göre Türkiye, Ukrayna’da arabuluculuk girişimleri için Donbass Temsilcilerini de davet etmeye hazır.

PESKOV: "ANKARA'NIN DONBASS'TAKİ TEMSİLCİLERİ DİYALOG MASASINA ÇAĞIRMASI ÖNEMLİ"

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya ve Ukrayna'yı Türkiye'de müzakereler yapmaya davet eden Ankara'nın Donbass'taki temsilcileri de diyalog masasına çağırmasının önemli olduğunu söyledi. Günlük basın toplantısında Türkiye'nin önerisi hakkında konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Türk meslektaşlarımızın Donbasslı temsilcileri davet etmeye hazır olduklarını da duyduk. Bu çok önemli bir husus ve biz de buna ilgi gösterdik. Bu bağlamda, Ukraynalı muhataplarımızın buna ilgi gösterip göstermediğini ve buna nasıl yaklaştıklarını öğrenmek isteriz" dedi.

PESKOV: "UKRAYNA'DAKİ DURUMU DÜZELTMEYE YÖNELİK HER TÜRLÜ ÇABAYI MEMNUNİYETLE KARŞILARIZ"

Türkiye'nin teklifinin resmi kanallar üzerinde henüz uzmanlar düzeyinde ele alınmadığını kaydeden Peskov, "Uzmanlar düzeyinde henüz esaslı bir görüşme olmadı. Genelde Ankara'dan gelen açıklamaları duyuyoruz. Ukrayna'daki durumu düzeltmeye yönelik her türlü çabanın ancak memnuniyetle karşılanabileceğini bir kez daha tekrarlamak isterim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://radiosputnik.ria.ru/20220121/peskov-1768905403.html