PESKOV: "DONBASS'TA KIEV'DEN PROVAKASYON TEHDIDI SIMDI COK YUKSEK..."

Sosyal Medyada Paylaş!

Kremlin, Ukrayna'nın Donbass'taki askeri taarruzunun yüksek tehdidini duyurdu. Kremlin sözcüsü Peskov yaptığı açıklamada, "Donbass'ta Kiev'den provokasyon tehdidi şimdi çok yüksek, hatta eskisinden daha yüksek" ifadelerini kullandı.

UKRAYNA KUVVETLERİ DONBASS TEMAS HATTINDA...

Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, TASS raporlarına göre Ukrayna'nın Donbas'ta silahlı bir saldırı tehdidinin artık çok yüksek olduğunu söyledi. Ukrayna kuvvetlerinin Donbass temas hattında büyük miktarda birikmesinin Kiev'in bir saldırıya hazırlandığını gösterdiğini ifade eden Peskov, "Ukrayna makamları temas hattında, sınırda çok büyük miktarda teçhizat yoğunlaştırıyor. Gerçekten de, bu yoğunlaşmanın doğası gereği taarruz operasyonları için hazırlıklara işaret ettiğini ifade edebiliriz." dedi.

PESKOV: "DONBASS'TA KİEV'DEN PROVAKASYON TEHDİDİ ŞİMDİ ÇOK YÜKSEK..."

Peskov, Moskova'nın NATO ülkelerinin Kiev'i Ukrayna'da askeri bir yerleşim olasılığını düşünmemeye çağırdığını da görmek istediklerini söyledi. Peskov'a göre, her bir silah biriminin Ukrayna'ya teslim edilmesi, Kiev'e Donbass'ta askeri operasyonlar başlatması için ilham veriyor. Kremlin sözcüsü, "Donbass'ta Kiev'den provokasyon tehdidi şimdi çok yüksek, hatta eskisinden daha yüksek" ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.rbc.ru/politics/24/01/2022/61ee90549a79470f8d52414b