PKK'nın GKRY Temsilcisi "Lazaros Mavros" Silahıyla Rum Ordusu Tatbikatına Katıldı!

Sosyal Medyada Paylaş!

Terörist başı Öcalan, Kenya'da yakalandığında üzerinde "Lazaros Mavros" adına düzenlenmiş bir GKRY pasaportu taşıyordu. Daha öncede düzenli olarak PKK kamplarını ziyaret eden ve Bekaa Vadisi'ndeki PKK kampının lojistik ve askeri anlamdaki tüm ihtiyaçlarını karşılayan GKRY, terörist başının Suriye'den kaçmasında da önemli destekler sunarak "Lazaros Mavros" adına düzenlenmiş bir pasaport vermişti. 

LAZAROS MAVROS KİMDİR?

Lazaros Mavros sözde gazeteci özde ise PKK'nın GKRY'deki sorumlusu ve hamisi olarak hareket eden bir etki piyonudur. Terör örgütü PKK'ya her türlü desteği sağlayan Lazaros Mavros, GKRY'de PKK'nın kurumsallaşması için de ciddi çabalar sarfetmiştir. Lazaros Mavros birçok kez PKK'nın Suriye'deki kamplarına giderek buralarda terörizme yoğun destekler sunmuştur. Lazaros Mavros'un terör işbirliği bununla da sınırlı kalmamıştır. KKTC ve Türkiye aleyhindeki birçok provokatif faaliyetlerde bulunan Mavros, Terörst başı Öcalan, Şanlı Türk Ordusu tarafından kendisine delik olarak seçtiği Kenya'daki Yunan Konsolosluğunda ele geçirilince harekete geçmiş ve terör örgütüyle dayanışma yürüyüşleri ve eylemleri organize etmiştir. 

Terörist başı Öcalan yakalandığında üzerinden Lazaros Mavros adına düzenlenmiş GKRY pasaportu çıkmıştır. Mavros, Yunanistan'da Savvas Kalenderis isimli terör organizatörünün GKRY'deki şubesi gibi hareket ederek her türlü terör organizatörlüğüne ve Türk aleyhtarlığına desteklerde bulunmuştur. 

PKK'NIN GKRY ŞUBESİ MAVROS YİNE SAHNEDE

Son zamanlarda Yunan-Rum işbirliği yanlarına PKK ve FETÖ terör örgütlerini de alarak Türkiye'ye yönelik her türlü provokasyona imza atmaktadır. GKRY ise radikal Ortodoks milliyetçiliğinin bir yansıması olarak askeri tatbikatlara papazları da dahil ederek onlara atış talimi yaptırmıştır. GKRY'nin Türk karşıtlığı üzerine kurulu askeri tatbikatları her geçen gün daha saldırgan ve provokatif bir hal almaktadır. 

GKRY son askeri tatbikatında da ciddi bir skandala imza atarak terörist başına pasaportunu veren, Türk düşmanlığı ve terör işbirlikçiliğinde çığır açan Lazaros Mavros'u yıllar sonra eline silah vererek tekrar devreye soktu. Rum milli muhafız ordusunun internet sitesinde yer alan fotoğraflarda eli silahlı şekilde duran Mavros gibi bir PKK destekçise yer vermesi teröre verdikleri desteği bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak; 

https://twitter.com/sabahatinismail/status/1538642022785077251?t=w8AJEQEzO0fbTQWq13ogZA&s=08