RUM VE YUNAN IKILISI SOZDE PONTUS SOYKIRIMI YALANINA KALDIGI YERDEN DEVAM EDIYOR…

Sosyal Medyada Paylaş!

 

Rum ve Yunan ikilisi provakatif hedeflerine, Türk milletini ve Türk tarihini hedef almaya ve planlı olarak Türkiye düşmanlığına devam ediyor... Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi tarafından paylaşılan bir videoda sözde Pontus Soykırımı konuşması ülkemizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, tarihimizi, tarihi şahsiyetlerimizi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini hedef aldı…

 

YUNAN VE RUM İKİLİSİNDEN PROVAKATİF SOYKIRIM MÜHENDİSLİĞİ…

 

Rum ve Yunan ikilisinin bir ürünü olan, sözde Pontus Soykırımı videosu ve yalanlar üzerine soykırım mühendisliği kaldığı yerden devam ediyor... Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve tarihimizi hedef alan video TÜRK DEGS tarafından paylaşıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, tarihimizi, tarihi şahsiyetlerimizi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan videoda, “Binlerce yıldır yaşadıkları yurtlarından sürgün edilen 200 bin Pontuslu Heleni unutmadık, unutmayacağız. 19 Mayıs’ta Samsun’a gidip soykırım emrini veren Mustafa Kemal’i de unutmadık. Soykırımın uygulayıcısı çeteleri, Topal Osman’ı, İpsiz Recep’i unutmadık. Soykırımcı merkez ordusunu ve komutanı Nurettin Paşa’yı unutmadık. Yüzyıl boyunca soykırımı ve Helen ulusunun Pontus’taki varlığını inkâr eden Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerini de unutmadık. Ama 1923 yılında bu suçu işleyenlerle iş birliği yapıp mübadele anlaşmasını imzalayanları da unutmadık.” deniliyor!..

 

Kaynak: https://twitter.com/turkdegs/status/1491395810940305409

 

TÜRK DEGS ise video yanıt olarak "Siz daha Sümela Manastırı'nda ayin yapın, yaptırın. Kendi ocağınızı yakanlara odun taşıyın!" açıklamasında bulundu...

 

 

 

YAYCI GEÇTİĞİMİZ YIL UYARMIŞTI...

 

Tarihi gerçekleri manipüle ederek soykırım mühendisliğinde uzmanlaşan Yunan ve Rum ikilisine karşı ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı geçtiğimiz sene uyarılarda bulunmuş ve Yunan ve Rum medyasının Pontus Soykırımı yalanı kampanyasını başlattığını ifade etmişti. Bununla birlikte Yaycı, Yunan Olympiakos takımının da bu kampanyada aktif olarak rol aldığını belirtmiş ve İstanbul’da gerçekleşen Fenerbahçe – Olypiakos maçının ardından bu ifadesi de Yunan kulüp başkanının açıklamasının ardından haklığını kanıtlamıştı.

 

TVNET canlı yayınında açıklamalar yapan Yaycı, Fenerbahçe maçı sonrası Olympiakos Başkanının 'Şehrimizde kazandığımız bu zafer çok anlamlı' açıklamasına değimiş ve Yunan milli marşında 'Daha fazla Türk kanı, daha fazla Türk kanı' ifadelerinin geçtiğini de söylemişti.

 

YAYCI: "BİR YUNAN FUTBOL KULÜBÜNÜN BAŞKANIN AKLINDA BU VARSA..."

 

 

Yaycı, “Bir Yunan futbol kulübünün başkanının aklında bu varsa, Yunan devletini yönetenlerin ve askerin aklında da hep bu vardır. Yunan milli marşında 'Daha fazla Türk kanı, daha fazla Türk kanı' ifadeleri vardır. Aslında bütün vatandaşlarımızın Yunan milli marşının Türkçe tercümesini okumasını tavsiye ederim.”

 

Açıklamalarının devamında Amiral Yaycı, "1919'da aynı çılgınlığa soyunan Yunanistan, ordusunu telef etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk ordusu, Yunan ordusunu bitirmiştir. Yunan ordusu diye bir şey kalmamıştır. Ama allem etmiş kallem etmişlerdir ordusuz Yunanistan Lozan anlaşmasıyla Yunan topraklarını büyütmüştür.” demişti.

 

19 MAYIS 2021’DE GKRY SÖZDE CUMHURBAŞKANI SÖZDE PONTUS SOYKIRIMI YALANINA DESTEK VERMİŞTİ!

 

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi’nin resmi Twitter hesabınan 19 Mayıs 2021 tarihinde yapılan bir paylaşımda, “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda GKRY sözde Cumhurbaşkanı Faşist EOKACI Nikos Anastasiadis de provakatif faaliyetlerine devam etti ve Pontus Soykırımı Yalanı kampanyasına destek vererek 1919 yılında 353.000 Rum’un öldürüldüğü yalanını paylaştı.” ifadeleri duyurulmuştu.

 

Yaklaşık bir sene öncesinde, 20 Mayıs 2021 tarihinde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ASAM TÜRK DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, “İşte dediğim çıkıyor. Tedbir alıp, bize yapılan soykırımları gündeme taşımamız lazım.” demişti. Merkezden yapılan açıklamada, 19 Mayıs 2021 gecesi Yunan Parlamentosu’nun ön yüzünün soykırım dolayısıyla aydınlatılmış olduğu bilgisine de yer verilmişti.

 

Konuya ilişkin Ta Nea gazetesi yazarı Yorgos Kumutsakos “Görevlerinin sözde soykırımın uluslararası alanda tanınması olduğunu itiraf etmiş” ve köşesinde “19 Mayıs 1919, ulusumuzu ve dünyayı derin şekilde yaralayan, geride binlerce katledilmiş ve kökleri sökülmüş insan bırakan Pontuslular soykırımının en sert aşamasının başlangıcını simgeliyor. Bizden istenen 353.000 kişinin fedakarlığının uluslararası düzeyde tanınması için elimizden geleni yapmamız. Bunun soykırım olarak tanınması! Başka bir ifadeyle, insanlık dışı, asimetrik ve kaba şiddetin kullanılmasıyla bir nüfusun yok edilmesinin planlanmış bir cinayet olarak tanınması. Uluslararası Hukuk ve BM tarafından belirtildiği gibi.” açıklamasında bulunmuştu.

 

YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANI'NDAN SÖZDE PONTUS SOYRIRIMI KÜSTAHLIĞI...

 

Milli marşında "Okyanusa dökülsün her Türk tohumu" ifadeleri bulunan Yunanistan'ın Cumhurbaşkanı Sakelaropulu, Türkiye'yi Pontus Rumları'na soykırım uygulamakla suçladı. Konuyu yeniden gündeme getiren ve hatırlatan TÜRK DEGS yaptığı paylaşımda "İşte yeni Yunan Cumhurbaşkanı’nın da küstah sözde Pontus Soykırım küstahlığı..." ifadelerine yer verdi.

 

 

TÜRK DEGS: "TAMER ÇİLİNGİR... KENDİSİ UZUN ZAMANDIR SÖZDE PONTUS SOYKIRIMI YALANINI YAYMAYA ÇALIŞAN BİR İSİM"

 

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Videodaki konuşmacı Tamer Çilingir, kendisi uzun zamandır youtube üzerinden sözde Pontus soykırımı yalanını yaymaya çalışmaktadır. 2018 yılında Selanik'te konuşan Çilingir, Milli Mücadele kahramanlarını Yunanlılara yuhalatarak iftiralarda bulundu. Kanalının ilk ismini 'Devrimci Karadeniz' olarak koyan Tamer Çilingir, kanalın adını Mavri Thalassa  olarak değiştirmiştir. Mavri Mira isimli zararlı cemiyetten esinlenen 'Mavri Thalassa' girişimine tüm Türk Milleti'ni ve kurumlarımızı uyanık olmaya davet ediyoruz!" uyarısında bulunuldu.

 

TÜRK DEGS AÇIKLADI.... TÜRK DÜŞMANI TAMER ÇİLİNGİR FETÖ'CU ÇIKTI!

 

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Yunanistan’da Türkçe konuşan Türk düşmanı Tamer Çilingir isimli bu hainin Kara Harp Okulu 1987 devresine tekabül eden Kuleli Askeri Lisesinden FETÖ nedeniyle atıldığı iddia ediliyor!!" açıklamasında bulunuldu.

 

İŞTE TÜRK DÜŞMANI TAMER ÇİLİNGİR'İN OLAY YARATAN O ARŞİV FOTOĞRAFI...